پمپ کف کش یکی از ابزارهایی است که انتقال آب در پروژه های صنعتی و پروژه های کوچک را ساده تر می کند و یک ابزار مناسب در انتقال آب است. اگر سابقه کشیدن بنزین از باک خودرو را داشته اید، تا حدود زیادی نحوه عملکرد پمپ های کف کش را شبیه سازی کرده اید و می دانید که چگونه کار میکند. در حقیقت این پمپ ها با ایجاد نیروی گریز از مرکز، امکان انتقال آب در یک سیستم لوله کشی را فراهم می کنند که ممکن است یک چاه آب یا تخلیه لجن یک مخزن صنعتی باشد.این موضوع باعث شد که در این مطلب به معرفی پمپ کف کش بپردازیم و در مورد نحوه استفاده از آن و شرایط کارکرد آنها توضیح دهیم. این سری از پمپ ها در دو نوع تک فاز و سه فاز برای مصارف مختلف خانگی و صنعتی تولید و عرضه می شوند. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نماینده رسمی فروش پمپ کف کش برندهای مختلف در تهران و شهرستان ها می باشد.

 برای خرید پمپ کف کش و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ کف کش با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

 

پمپ کف کش

فروش برندهای مختلف پمپ کف کش

پنتاکس

پمپ کف کش چیست؟

پمپ کف کش یک دستگاه صنعتی و نیمه صنعتی است که با ایجاد نیروی گریز از مرکز می‌تواند امکان انتقال سیالات با گرانروی مختلف، از جمله آب و لجن های صنعتی، به نقاط دلخواه را فراهم کند. طبیعت استفاده از این پمپ ها تحت شرایط خاصی انجام می گیرد و هر کسی سطح انتظار مشخصی از آنها دارد. برخی ممکن است انتظار بالا کشیدن لجن از عمق ۱۵ متری را از این پمپ ها داشته باشند و برخی تنها برای مسافت های کوتاه مانند دو تا سه متر از آنها استفاده کنند. این موضوع نشان می دهد که اندازه پمپ کف کش و قطعات به کار رفته در آنها تاثیر مهمی در انتخاب نهایی ما دارد. در سیستم های آبرسانی معمولا از منابع تحت فشار نیز استفاده می شود که شما می توانید آن را نیز از شرکت پایا گسترش تهیه نمایید. از معروف ترین برندهای منبع تحت فشار، می توان به مخزن تحت فشار ایرانی هاماک و مخزن تحت فشار زیلمت ایتالیا اشاره کرد.

 وظیفه اصلی پمپ کف کش، ایجاد خلا و به وجود آوردن یک نیروی مکندگی برای سیال است که می‌تواند زمینه بالا رفتن سیال از یک سیستم لوله کشی را فراهم کند. خاصیت مویینگی یکی از ویژگی هایی است که در ایجاد پمپ های کف کش و پمپ های لجن کش مسیر مستقیم دارد و حتی عملکرد آنها را نیز تغییر می دهد. عملکرد موتور در این پمپ ها اهمیت ویژه ای دارد و می تواند کارایی آنها را در حوزه های مختلف تعیین کند.

پمپ کف کش چگونه کار می کند؟

عملکرد پمپ کف کش به عملکرد یک موتور الکتریکی و ایجاد نیروی گریز از مرکز به کمک یک شفت در داخل آن بستگی دارد. این پمپ ها به صورت الکتریکی هستند و از جریان الکتریسیته برای چرخاندن موتور استفاده میشود. زمانی که موتور الکتریکی می چرخد، همزمان شفت داخل پمپ هم شروع به چرخش کرده و باعث ایجاد نیروی گریز از مرکز و به تبع آن ایجاد خلق برای انتقال آب می شود.

 این کاهش فشار و ایجاد وکیوم باعث می‌شود که آب یا هر سیال دیگری تحت نیروی مکندگی به داخل پمپ انتقال داده شده و از طریق لوله به مکان‌های دیگر انتقال داده شود. در این فرایند هم توان موتور و هم قدرت چرخش و گشتاور آن برای ایجاد قدرت مکندگی نقش مهمی دارد. همچنین میزان آب در داخل چاه یا هر محفظه دیگر، میزان جریان الکتریسیته و ولتاژ و همچنین قطر لوله برای انتقال آب در عملکرد پمپ کف کش تاثیر گذار است. اگر نیاز به تعمیر پمپ آب کفکش در تهران را دارید با ما تماس بگیرید.

بخش های مختلف پمپ کف کش

اگرچه در توضیحات عملکرد پمپ کف کش تا حدود زیادی با قطعات به کار رفته در آنها آشنا شدید، اما بهتر است که در این قسمت به برخی از بخش‌های آنها اشاره کنیم و در مورد وظایف آنها توضیح دهیم. فقط باید به این نکته توجه کنیم که طراحی هر کدام از این قطعات با توجه به ظرفیت پمپ و نحوه استفاده از آن صورت می گیرد.

 • بدنه پمپ که معمولا از جنس چدن، فولاد ضد زنگ یا سایر آلیاژ ها ساخته می شود؛
 • پروانه پمپ که از جنس آلیاژ آلومینیوم است
 • شفت پمپ که از فولاد ضد زنگ ۳۰۳ ساخته می شود
 • درپوش پمپ که از جنس چدن داکتیل است
 • موتور الکتریکی که به عنوان نیروی محرکه اصلی انتقال آب به بالا شناخته می شود.

کاربردهای پمپ کف کش

پمپ کف کش و پمپ لجن کش از یک خانواده هستند روش انتقام سیال در آنها از یک اصول پیروی می‌کند. معمولا پمپ های لجن کش برای انتقال سیالات با گرانروی بالا استفاده می‌شوند و حجم کار بالا به آنها فشار وارد نمی‌کند. بنابراین در مورد کاربرد های پمپ کف کش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتقال آب از چاه و مغازه برای کشاورزی و سایر حوزه‌های صنعتی؛
 • زهکشی و پمپاژ آب در حجم وسیع یا در حجم کم؛
 • پمپاژ کردن دوغاب برای برخی پروژه‌های صنعتی؛
 • پمپاژ آب برای مصارف خانگی و آبیاری زمین های کشاورزی کوچک؛
 • استفاده به عنوان سیستم تامین آب برای گلخانه ها و مزارع کوچک؛
 • ایجاد فواره آب و سیستم تخلیه آب در ساختمان ها.

شرایط خرید پمپ کف کش و قیمت آن

به عنوان بخش نهایی باید به شرایط خرید پمپ کف کش هم اشاره کنید. نکته بسیار مهمی که در خرید این فرم ها وجود دارد این است که شما در وهله اول نیاز خود را بسنجید و در گام دوم به سراغ توانایی پمپ ها بروید. طبیعتاً خرید پمپ برای مصارف خانگی تفاوت زیادی با خرید پمپ برای مصارف صنعتی دارد. اولین چیزی که در خرید پمپ های کف کش و پمپ های لجن کش باید به آن توجه کنید این است که توانایی موتور آن با نیاز شما همخوانی داشته باشد. از معروف ترین برندهای پمپ کف کش می توانی به پمپ کفکش داب، پمپ کفکش اسپیکو و پمپ کفکش ابارا اشاره کرد. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

 قیمت پمپ کف کش تحت تاثیر فاکتورهای مختلف تغییر میکند. این قیمت هم تحت تاثیر برند موتور استفاده شده در پمپ قرار دارد، هم به مواد اولیه در ساخت پمپ وابسته است و هم ظرفیت پمپ برای کار در حوزه های مختلف را شامل می شود. بنابراین ذکر کردن یک قیمت مشخص برای این پمپ ها در این مطلب چندان صحیح نیست و شما بهتر است که با شرکت فروشنده پمپ تماس بگیرید. این تماس به شما کمک می کند که هم در مورد ویژگی ها و عملکرد پمپ اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و هم در مورد قیمت و شرایط خرید آنها بپرسید. معمولا پمپ کف کش و پمپ لجن کش شرایط مختلفی را تجربه می‌کند. ممکن است از این پمپ ها برای انتقال مواد خورنده استفاده شود یا نیاز به حجم وسیعی از سیال در یک نقطه خاص باشد. این یعنی لازم است که مواد به کار رفته در ساخت آن ها نسبت به مواد خورنده مقاومت بالایی داشته باشد و توانایی تحمل فشارهای مکانیکی متفاوت را داشته باشد. بنابراین سعی کنید که در خرید پمپ کف کش به این موارد توجه داشته باشید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

دیگر محصولات