Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پمپ لجنکش یکی از پرکاربردترین پمپ های کف کش است که در صنعت آبرسانی می باشد که معمولا پمپ کفکش از ارتفاع 5 متر پمپ آبنما نام دارد تا اندازه های مختلف و بر حسب اینچ وجود دارد , منظور از اینچ در پمپ قطر خروجی آب (سطح مقطع لوله) می باشد .
از سری مدل های پمپ – پمپ لجن کش مدل دیگری است که از آن برای مصارف کشاورزی استفاده میگردد . پمپ لجن کش را می توان با بهترین قیمت پمپ لجن کش و بهترین کیفیت پمپ لجن کش از سوری الکتریک خریداری نمائید. و پمپ لجن کش را درب منزل خود تحویل بگیرید .

قطعه ای مهم در پمپ های دینامیکیپروانه Impeller است که انرژی مکانیکی وارد شده از طریق شافت را به سیال انتقال داده و باعث افزایش انرژی هیدرولیکی می شود. پروانه از سه قسمت اصلی Hub، Vane، Shroud تشکیل شده است که انرژی از طریق تیغه ها یا Vane به سیال انتقال می یابد. اساس و عملکرد پمپ های دینامیکی در پروانه و پوسته آن نهفته است. بنابر این ماهیت عملکردی و خصوصیات رفتاری پمپ در دبی و فشارهای مختلف توسط این دو قطعه حاصل می شود. ممکن است بر روی پروانه سوراخ ها و یا تیغه ها و یا رینگ های سایشی برای بالانس هیدرولیکی نیروها و یا کاهش هرزگرد سیال وجود داشته باشد که در جای خود این موارد تشریح خواهند شد.

تقسیم بندی پروانه بر اساس ساختار شکلی آن

پروانه بسته یا Close

برای سیال تمیز مورد استفاده قرار گرفته و در مواردی که امکان ورود الیاف و یا ذرات بزرگ به همراه سیال به پروانه وجود دارد پیشنهاد نمی گردد زیرا باعث مسدود شدن مسیر سیال در داخل پروانه می شود.

پروانه نیمه باز Semi open

اگر سیال با ذرات همراه و سایز آنها از مقدار مشخصی بزرگتر باشد از پروانه نوع نیمه باز استفاده می شود. زمانی که پوشش و یا Shroud پروانه از یک سمت حذف گردد، پروانه از نوع بسته به نیمه باز تبدیل می شود. پمپ های با دور زیاد به دلیل نیروی زیاد وارده بر شرود یا کاور، پروانه را از نوع نیمه باز می سازند.

پروانه باز Open

اگر سیال دارای ذرات و یا الیاف باشند معمولا از پروانه های باز استفاده می شود به دلیل حذف Shroud یا کاور در دو طرف تیغه ها مقاومت عملکرد آنها در مقابل سیال و ذرات کمتر می شود، معمولا پمپ ها با پروانه باز را با قطر و دور کمتر طراحی می کنند. استفاده از آن برای سیال های ویسکوز نا مناسب بوده زیرا امکان خمش و شکست تیغه ها وجود دارد.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ لجن کش
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو