شرکت پمپ آب ابارا ، یکی از شرکت های زیرمجموعه کمپانی پمپ آب ابارا (EBARA) ایتالیا، با بیش از یک قرن سابقه و حضور در سطوح نخست جهان در صنعت پمپ آب می باشد. شرکت پمپ آب ابارا با استفاده از تجربه و فرهنگ مدیریت توسعه ژاپنی و تشکیل زنجیره نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش در سرتاسر ایران، با عرضه انواع پمپ های آب سانتریفیوژی با آخرین تکنولوژی و دانش مهندسی روز در بیش از شانزده هزار مدل مختلف پمپ آب ، با پوشش محدوده ای از صنایع بزرگ نظیر صنایع نیروگاهی، نفت و گاز و پتروشیمی، شیمیایی، فولاد، آب و فاضلاب، سدسازی، کشاورزی، ساختمان، غذایی و دارویی و … تا صنایع کوچک و خانگی در بازار ایران فعالیت نماید. شرکت پمپ آب ابارا یکی از شناخته شده ترین برندها در ایران در زمینه تولید پمپ آب می باشد. پمپ آب ابارا در حال حاضر یکی از پرطرفدارتین برندها در ایران است.


تماس با ما
02188830031
02188830032

تهران، خیابان طالقانی، بعد از خیابان مفتح، پاساژ دانش، طبقه سوم، واحد ۱۰

روش کار پمپ آب ابارا

پمپ آب ابارا مانند پمپ های آب دیگر با به دام انداختن مقداری سیال در یک فضای محبوس از طریق لاین ورودی و دادن انرژی و راندن آن به سمت لاین خروجی باعث افزایش فشار سیال می شوند. این خانواده از پمپ ها بدون توجه به افت سیستم مقدارمشخصی از سیال را وارد لاین می نمایند.  پمپ ها بر اساس نحوه عملکردشان برای افزایش فشار سیال به دو دسته جابجایی مثبت و دینامیکی تقسیم بندی می شود.

1. پمپ های دینامیکی ابارا

این خانواده از پمپ آب ابا انرژی جنبشی را از طریق پروانه به سیال انتقال داده و باعث افزایش انرژی جنبشی و فشار سیال شده و جریان سیال به صورت پیوسته می باشد.

2. پمپ های جابجایی مثبت ابارا

به این مجموعه از پمپ ها، جریان منقطع نیز می گویند از خواص و خصوصیات رفتاری این پمپ ها برای افزایش فشار، مقداری از سیال را در یک فضای بسته محدود کرده و به روش رفت و برگشتی یا دورانی باعث افزایش فشار آن می شوند. دبی خروجی از این پمپ ها دارای نا پیوستگی و نوسانی بوده و به اصطلاح قطع و وصل می شود. این گروه از پمپ ها خود نیز بر اساس روش فشار سازی سیال به دو دسته رفت و برگشتی و روتاری تقسیم بندی می شوند. 

پمپ آب ابارا سانتریفیوژ چدنی

پمپ آب ابارا روتاری

در این مدل پمپ آب ابارا با احاطه و یا محصور کردن سیال در یک فضای بسته و دادن انرژی از طریق حرکت دورانی باعث افزایش فشار سیال می شوند. پمپ های جابجایی مثبت یکی از دستگاههای پر کاربرد در صنایع هیدرولیک بوده و بدلیل تنوع و ساختار متفاوتی که دارند، توانسته اند بخش ممهمی از پمپ های موجود در صنعت را بخود اختصاص دهند.

پمپ آب ابارا رفت و برگشتی

این نمونه از پمپ ها با احاطه و یا محصور کردن سیال در یک فضای بسته و دادن انرژی از طریق رفت و برگشتی باعث افزایش فشار سیال می شوند. همانطور که اشاره شد این نمونه از پمپ ها در زیر مجموعه پمپ های جابجایی مثبت قرار داشته که خود به سه شاخه تقسیم بندی می شوند.

1. پمپ های پیستونی 
2. پمپ های پلانجری
3. پمپ های دیافراگمی

در پمپ های دیافراگمی، یک دیافراگم فلزی یا غیر فلزی قابل انعطاف به مجموعه پمپ پلانجری اضافه شده که محفظه انتقال انرژی به سیال را از پلانجر جدا می کند. انتقال حرکت از پلانجر به دیافراگم به دو صورت هیدرولیکی یا مکانیکی صورت می پذیرد.

پمپ های دورانی ابارا

پمپ های دورانی از خانواده جابجایی مثبت بوده و در مقایسه با پمپ های رفت وبرگشتی دارای استهلاک کمتر، ظرفیت بیشتر و به شیرهای یکطرفه در ورود و خروج نیازی ندارند. این پمپ ها از خانواده خود مکشی بوده، نیازی به هواگیری نداشته ولی توانایی کنترل ظرفیت دقیق برای پمپاژ مقدار معین سیال را ندارند. برای جلوگیری از افت عملکرد آنها باید تلرانس اندازه بین قطعات، در حد کمترین نگهداری شود.

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 5 votes
Brand Name
آبارا
Product Name
پمپ آب ابارا
بستن منو