Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پمپ کف کش چیست؟

زمانی که کلمه پمپ کف کش را استفاده می کنیم منطور الکتروپمپی هست که آب را از قسمت انتهای خود می کشد و تا عمق 5 متری میتوان آن را در آب فرو برد زیرا تمام این الکتروپمپ داخل آب می رود به آن مستغرق یا غرقابی می گویند. پمپ های کف کش به دومدل پمپ کفکش ساده و پمپ کفکش فلوتردار تقسیم می شوند و مخصوص آب پاک ، زلال ، شفاف و بدون ذرات معلق می باشند. پمپ کف کش یا همان پمپ EPS از لحاظ ساختاری همانند پمپ های توربین عمودی می باشد. اساسا یک موتور الکتریکی، پمپ را به حرکت در می آورد و انرژی جنبشی سیال را افزایش می دهد.پمپ کف کش شامل یک پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی می باشد که فشار سیال خروجی به چرخش پروانه ها وابسته است.

پمپ کف کش

 

انواع پمپ کف کش

لازم به ذکر است که کفکش های موجود در بازار انواع مختلف دارند مثل : قیمت کفکش استریم ، DIANA ، ERIK ، لئو و غیره که معروف ترین آنها هستند. که بر اساس ارتفاع و سایز خروجی از قیمت 50 هزار تومان شروع و نهایتاٌ تا 600هزارتومان می باشند و برای اینکه شما تصویری از لیست قیمت پمپ کفکش ها داشته باشید. 2 نوع لیست قیمت از کفکش چینی با برند ERIK و استریم را عرضه می نماییم.
واستریم بپردازیم.VENZO و ERIKA خالی از لطف نیست که در این مقاله نسبت به ارائه لیست قیمت پمپ چینی با
باتوجه به اینکه کفکش های چینی دارای قیمت مناسب تری نسبت به کفکش های ایتالیایی می باشند ، در جهت مقایسه لیست قیمت کفکش پنتاکس ایتالیا و لوارا ایتالیا که از اجناس پرمصرف با قیمت مناسب در بازار هستند ارائه می گردد.
شایان ذکر است حالا که از پمپ کف کش چینی و ایتالیا سخن به میان آمده است یاد کنید از کارخانجات تولید پمپ کف کش سازی مهم کشور مثل اسپیکو ، راد ، توان ، پمپیران ، فدک ، جهان و غیره .لذا برای نمونه لیست قیمت کفکش اسپیکو و شناور اسپیکو را به نمایش می گذاریم .
در جهت اطلاع رسانی نیاز دانسته ایم که کاتالوگ پمپ چینی استریم یا اریک و یا ونزو و غیره را که دارای یک مدل ساختار و یک مشخصات فنی هستند برای شما عرضه بزاریم.

نحوه محاسبه پمپ کفکش و شناور چیست؟

نحوه ساده محاسبه آن بدینگونه هست که شما میزان ارتفاع عمودی و افقی خود را محاسبه کرده و پس از کسر سطح الکترواستاتیک آب ، به آن 10+ متر برای افت فشار اضافه می نماییم .
برفرض مثال چاه ما 100 متر است و ما از 40 متر پائین تر چاه به آب می رسیم برای پیدا کردن سطح الکترواستاتیک آب باید
60=40- 100 را انجام دهیم ، از محاسبه بدست آمده نتیجه میگیریم که چاه ما در اصل 40 متر ارتفاع دارد و با اضافه کردن آن با 10+
(جهت افت فشار) به عدد 0 5متر ارتفاع آبدهی می رسیم.

چگونه یک پمپ کف کش چینی مرغوب را انتخاب کنیم؟

جواب این سوال کاملاٌ فنی می باشد، ابتدا باید مشخصات فنی آن را یک به یک بدانیم . برفرض مثال :

  1.  طول روتور آن چند میلی متر باید باشد؟ استاندارد این مدل 60سانتی متر است که بسیار مهم است چرا که در مدل های ضعیف 40 سانتی متر می باشد که تاثیر بسزایی در طول عمر کفکش دارد.کفکش استریم و ERIK از این مهم بهره می برند.
  2.  سوال بعدی در مورد جنس سیم پیچی یک کفکش است که ازچه نوعی باید استفاده شود؟ تنها توصیه ما به شما استفاده از کفکش با سیم پیچ 100%مس باشد.و در مدلهای ضعیف یا آلومینیوم هست یا مخلوطی از آن با مس و قلع که باعث کاهش طول عمر کفکش می شود. کفکش استریم و ERIK از این مهم بهره می برند.
  3.  جنس پروانه داخل پمپ کفکش چیست ؟ سوال کاملاٌ مهمی است چرا که در مدل های با کیفیت با پروانه آلومینیومی و در مدل های ضعیف و بی کیفیت با پروانه های پلاستیکی می باشد.برند ERIK و استریم این ویژگی ها را دارد.
  4.  چه نوع بلبرینگی در کفکش باید استفاده شود؟ آنچه در مورد کفکش بسیار حائز اهمیت است نوعی بلبرینگ سری 2RZ
    می باشدکه با لاستیک EPDM و مرغوب تولید شده باشد و برند ERIK و استریم این ویژگی را دارد.
  5.  بدنه کفکش باید دارای چه ویژگی باشد؟

تمامی پمپ کفکش های چینی دارای بدنه آلومینیومی هستند که باید شما آنها در سری QDX با ضخامت بدنه بشناسید و بدنه ERIK و استریم این ویژگی را دارد.
لازم به ذکر است که بدانید تمامی کفکش های اریک دارای یکسال وارانتی و تمامی کفکش های مارک استریم دارای یکسال گارانتی
می باشد و با توجه به خدمات بهتر محصولات اریک در ایران توصیه شرکت معظم پایاگسترش خورشیدتابان به شما خرید محصول است چرا که به لحاظ کیفی و قیمتی و خدماتی به مراتب مناسب تر از بقیه کفش ها می باشد و دارای تمامی شرایط استاندارد جهت استفاده یک کفکش را می توان در آن بطور واضح بررسی کرد ودید.

چگونه طول عمر پمپ کفکش خود را بالا ببریم؟

سوال مهمی است که باید به آن پرداخت همان طور که کیفیت قیمت و گارانتی یک محصول مهم است .طریقه نصب و نگهداری آن به مراتب مهم تر است چرا که اگر افراد بی تجربه اقدام به نصب آن بکنند از حیطه گارانتی و نگهداری خارج می شود ، پس بهتر است از شرایط و افراد با تجربه که متخصص این امر هستند کمک بگیرید و گروه صنعتی پایا گسترش خورشید تابان می تواند در این امر، متخصصین را معرفی نماید و نکته مهم دیگر آن است که شما یک صافی برای کفکش در هنگام نصب تهیه فرمایید مثل یک جعبه نوشابه که زیر کفکش در محل مکیدن آب قرار گیرد تا جلوگیری از نفوذ ذرات جامد ومعلق در انتهای چاه یا گودال نماید.

گروه صنعتی فدک پمپ فعالیت خود را رسما از اویل سال 1360 در کنار 20 سال سابقه فعالیت مستمر تولیدی و صنعتی با گردآوری عده ای از متخصصین و مدیران مجرب با اتکاء به دانش روز و تجربه در حوزه صنعت وبازرگانی با هدف مشاوره و تهیه و توزیع پمپ های صنعتی و کشاورزی مانند پمپ کف کش و قطعات یدکی آغاز کرده است. 

شرکت جهان پمپ در سال 1357 با داشتن دانش فنی و تجربه کاری در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های آب رسانی ، اقدام به تولید پمپ  کف کش و لجن کش و سپس پمپ های شناور بصورت کارگاهی نموده است. 

گروه راد پمپ با تولید انواع پمپ مانند پمپ کفکش به یکی از معتبرترین برندهای ایرانی در تولید پمپ کفکش تبدیل شده است. 

شرکت توان تک جم در سال ۱۳۶۲ شمسی با هدف ساخت و تولید ادوات کشاورزی و پمپ های اب تاسیس گردید و در قدم اول طراحی یک نوع پمپ کف کش را برنامه ریزی و تولید نمود. 

گروه صنعتی بهار پمپ ( به شماره ثبـت ۲۰۱۱۹۷ ) مشتمل بر کارگاههای تولید، سیم پیچی، مونتاژ و دفتر طراحی مهندسی می باشد.این شرکت با اتکاء به مهندسین و کارگران مجرب و تجهیزات پیشرفته خود با تولید انواع پمپ کف کش و لجن‌کش های سه فاز سعی دارد سهم مهمی را در توسعه صنعتی و کشاورزی کشور ایفا کند. 

کارخانه پمپ ناصری سابق ، که امروز با نام پمپ پارس ناصری شناخته می شود در حدود 60 سال قبل و در سال 1332 توسط مرحوم حاج مرتضی ناصری به همراه برادر جوانترشان آقای حاج حسن ناصری که پدر بنده می باشند در تهران بنیانگذاری گردید. نام ناصری برای کسانی که از دیرباز با الکتروپمپ های آبیاری کشاورزی و صنعتی سروکار دارند همواره نامی آشنا و معتبر است. 

شرکت بازرگانی حلاج وارد کننده کفکش ها و لجنکش می باشد،که با نام تجاری اکتیو محصولات خود را عرضه می کند. 

شرکت پمپ سازی مدرس در سال1346 فعالیت خود را با تاسیس کارگاه تراشکاری جهت تولید پمپ های شناور و کفکش در پیش گرفت. 

گروه تولیدی و صنعتی بهاران نوین در سال 1385 با هدف تولید انواع پمپ کف کش و لجن کش های سه فاز برای مصارف شهری،کشاورزی و صنعتی تاسیس شده است. 

شرکت پمپ کوثر کاشان در سال 1354 با داشتن دانش فنی و تجربه کاری در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های آب رسانی ، اقدام به تولید پمپ های سطحی و سپس پمپ های شناور بصورت کارگاهی نموده است و در سال 1372 تولید پمپ کف کش های شناور با بدنه استیل را آغاز و با ثبت شرکت در سال 1374 به تولید انبوه این محصول پرداخته است .

گروه صنعتی آریا پمپ در سال 1378 تاسیس و آغاز به کار نمود. امروز افتخار ما این است که به یاری پروردگار و با همت نیروی انسانی با تجربه و با تکیه بر دانش فنی روز به این جایگاه رسیده ایم که اعلام کنیم تولیدات این مجموعه با نام آریا پمپ در جهت ارتقای ماشین آلات صنعتی و کشاورزی کشورمان گام های مطمئن و پر ثمری را برداشته است. 

گروه صنعتی پارسه نیک با هدف خدمات دهی و نصب و راه اندازی انواع پمپ های آب،تاسیس گردید. شناور ، کفکش، لجن کش را با نام تجاری تکنو پمپ به بازار عرضه می کند. 

گروه صنعتی فلات پمپ در سال 1355 شمسی با هدف خدمات دهی و تعمیر انواع پمپ های آب شفت غلاف، شناور ، کفکش، لجن کش؛سانترفیوژ تاسیس گردید. 

شرکت صنایع پمپ سازی نوید سهند در سال 1376 تأسیس گردید. نوید سهند یکی از شرکتهای گروه پمپیران می باشد. این شرکت در زمینی به وسعت 11000 متر مربع با 5500 متر مربع ساختمان اداری و سالنهای تولید، محصول و ابزار مخصوص در شهرک شهید سلیمی تبریز برای اهداف طراحی و ساخت انواع الکتروپمپ ها مانند پمپ کف کش تأسیس شده است. 

شرکت بازرگانی حلاج وارد کننده پمپ کف کش ها و لجنکش می باشد،که با نام تجاری اکتیو محصولات خود را عرضه می کند. 

تکنو صنعت تولید کننده پمپ کفکش و شناور با نام تجاری تکنو صنعت محصولات خود را به بازار عرضه می کند.

پمپ های کفکش و لجن کش دیانا در انواع مختلف،بدنه پلاستیکی،بدنه استیل و با سایز های متفاوت و ارتفاع های مختلفی ارائه میگردد.

 
پمپ کف کش را در لاتینEPS می نامند و از آن جهت انتقال آب های صاف و آبهای آلوده و حاوی املاح و ناخالصی هایی مانند ذرات ریز شن و گل و لای، زباله های کوچک، لجن ته نشین شده وامثال آن کاربرد دارد. پمپ کفکش به دو نوع آب از بغل و آب از رو تقسیم بندی می شوند.و لحاظ شکل می توان آن ها را به دو دسته ی پروانه بسته و پروانه نیمه باز تقسیم نمود.

پمپ های کف کش و لجن کش جهت انتقال اب های گل آلود و دارای ناخالصی استفاده می کنند.که ازجمله کاربرد آن ها

پمپاژ آب صاف

پمپاژ آب خانگی

تخلیه پساب های فاضلاب

تخلیه آب چاه و مخازن

انتقال آب از مخازن و استخرها

تخلیه پس آبهای باران

فوارههای حوض

انتقال سیالات مختلف در صنایع غذایی و دارویی

پمپاژ دوغاب و مواد ساختمانی رقیق

آبیاری باغها و گلخانها

و همچنین تخلیه چاه توسط شرکت های تخلیه چاه برای تخلیه فاضلاب می باشد.

بسته به نوع کاربرد و سيال مورد پمپاژ ،پمپ کف کش از مواد مختلفی نظیر استنلس استیل، چدن، مواد پلیمری و …. ساخته می شوند.جنس پوسته موتور و پمپ از آلیاژ آلومینیوم و جنس پروانه و درپوش پمپ از چدن داکتیل و جنس شفت از فولاد ضدزنگ ۳۰۳ و کلیه پیچها را از فولاد ضدزنگ تولید میکنند تا مقاومت در مقابل خوردگی افزایش یابد.کف کش ها در دو نوع خازن داخل و خازن بیرون ( تکفاز ) ساخته می شوند.

کف کش و لجن کش های استیل برای آب های دارای خواص خورندگی استفاده می شوند و از خوردگی جلوگیری می کنند. وجود فلوتر برای قطع و وصل پمپ کفکش و لجن کش باعث جلوگیری از خشک کار کردن و خرابی آن می شوند. قدرت موتور و میزان آبدهی پمپ، همچنین قطر دهانه ورودی و خروجی پمپ کف کش و لجن کش و جنس آن ( استیل -چدن ) از مهمترین پارامتر ها در انتخاب آن هستند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ کفکش
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو