Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پمپ کف کش یکی از ابزارهایی است که انتقال آب در پروژه های صنعتی و پروژه های کوچک را ساده تر می کند و یک ابزار مناسب در انتقال آب است. اگر سابقه کشیدن بنزین از باک خودرو را داشته اید، تا حدود زیادی نحوه عملکرد پمپ های کف کش را شبیه سازی کرده اید و می دانید که چگونه کار میکند. در حقیقت این پمپ ها با ایجاد نیروی گریز از مرکز، امکان انتقال آب در یک سیستم لوله کشی را فراهم می کنند که ممکن است یک چاه آب یا تخلیه لجن یک مخزن صنعتی باشد.این موضوع باعث شد که در این مطلب به معرفی پمپ کف کش بپردازیم و در مورد نحوه استفاده از آن و شرایط کارکرد آنها توضیح دهیم. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نماینده رسمی فروش پمپ کف کش برندهای مختلف در تهران و شهرستان ها می باشد.

 برای خرید پمپ کف کش و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ کف کش با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

پمپ کفکش پنتاکس که در حال حاضر معروف ترین برند در بازار ایران است، از بهترین تولید کننده های پمپ های کفکش ایتالیایی در ایران است. پمپ کف کش پنتاکس سری DP بدنه پلاستیکی مقاومی دارد. این پمپ برای انتقال آب چاه های فاضلاب و دیگر موارد در حجم های پایین استفاده می شود، گرچه مدل های بالاتر این رده قادر به استخراج حجم بیشتری از آب هستند. پمپ کفکش پنتاکس دارای طراحی کوچک و کیفیت و طول عمر بالا و بسیار کم صدا می باشد. حداکثر ارتفاع در پمپ های سری DP پنتاکس 13 متر می باشد.

توسط این نوع پمپ ابارا می‌توان با قرار گرفتن در داخل انواع سیالات باقی مانده در ته چاه یا حوض، آب آن ها را تخلیه کرد. در واقع پمپ کف کش ابارا یک پمپ مستغرق است که بیشتر در حوضچه یا چاه‌های عمیق به منظور تخلیه پساب‌های باقی مانده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پمپ های ابارا عموما دارای بدنه استیل و چدنی می باشند.

خرید پمپ کفکش ابارا

پمپ کف کش داب از معروع ترین برندهای پمپ در این زمینه می باشند. این نوع پمپ داب، پمپی است که با قرار گرفتن در داخل سیال، برای انتقال، استخراج و پمپاژ کامل آب تمیز و پساب ته حوضچه مورد استفاده قرار می‌گیرد و آب و پساب را از چاه تخلیه می کند. شرکت پمپ داب تولید کننده انواع پمپ می باشد که پمپ های کفکش و لجن کش آن از معروف ترین پمپ های داب می باشند.

خرید پمپ کفکش داب

پمپ کف کش لوارا از سری محصولات پرمصرف شرکت پمپ ایتالیایی لوارا می باشد. برای کسانی که به فکر انتخاب یک پمپ جهت تخلیه آب و یا پساب از چاه خانه، کشاورزی و یا صنعتی هستند، پمپ کف کش لوارا یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن است. یکی از دلایل محبویت این نوع پمپ لوارا جنس بدنه محکم، غیر قابل خوردگی گرفته و مقاومت بالای پروانه‌ها این پمپ است.

خرید پمپ کفکش لوارا

یکی از محصولاتی که نقش مهمی در انتقال آب از چاه‌ها و سایر مناطق عمیق بر عهده دارد، پمپ کف کش لیو است که ویژگی‌های آن در نوع خود منحصر به فرد است. این نوع پمپ لیو چین در مدلها مختلفی موجود است که ساده‌ترین تفاوت آنها استفاده از استیل ضد زنگ و پلاستیک خشک برای ساخت بدنه پمپ است. این پمپ قدرت زیادی در انتقال آب به سطح زمین را دارد.

خرید پمپ کفکش لیو

نوید سهند امروزه یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده انواع پمپ و دستگاه‌های آبرسانی است که فعالیت خود را از سال 1354 در ایران و در شهر تبریز آغاز کرد. پمپ کف کش نوید سهند از نمونه پمپ‌های عالی و با ساختار باکیفیت این برند قدیمی و با قدرت ایرانی است. کیفیت بالا در طراحی و ساخت و به استفاده از قطعات اصلی و همچنین تنوع تولید در پمپ‌هایی با هد و دبی بالا از خصوصیات اصلی پمپ کف کش نوید سهند است که تاکنون توانسته در ایران بین مردم محبوبیت بسیاری به دست بیاورد. این شرکت زیرمجموعه ای از شرکت پمپیران می باشد.

خرید پمپ کفکش نوید سهند

پمپ کف کش اسپیکو از محصولات شرکت اسپیکو و تولید ایران می باشد. پمپ اسپیکو یکی از تولیدات شرکت صنایع پمپ سعدی می باشد. این شرکت بیش از ۳۰ سال در زمینه تولید تجارت انواع پمپ های صنعتی ،کشاورزی و تاسیساتی فعالیت دارد. شرکت تولید کننده پمپ آب اسپیکو در سراسر کشور بیش از 65 نمایندگی فروش دارد. انواع پمپ اسپیکو ، کفکش ها و لج کش های اسپیکو ، پمپ آب شناور اسپیکو با استاندارد CE اروپا و استاندارد ملی ایران در طراحی پمپ آب تولید شده اند.

خرید پمپ کفکش اسپیکو

محتوای زبانه

محتوای زبانه

پمپ کفکش جهان پمپ از محصولات شرکت جهان پمپ تولید ایران می باشد. این شرکت در زمینه تولید پمپ های کف کش و شناور فعالیت می نماید.

شرکت صنعتی فدک پمپ در زمینه تولید انواع پمپ های صنعتی و کشاورزی و قطعات یدکی، فعالیت خود را از سال 1360 آغاز نموده است. پمپ کفکش فدک پمپ از محصولات این شرکت می باشد.

پمپ کفکش توان تک از محصولات شرکت توان تک جم می باشد. این شرکت از سال 1362 فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات کشاورزی و پمپ های آب آغاز نموده است. 

پمپ کف کش راد پمپ از محصولات شرکت راد پمپ تولید ایران می باشد.

فروش برندهای مختلف پمپ کف کش

پنتاکس
پنتاکس ایتالیا
ابارا
ابارا ایتالیا
DAB
داب ایتالیا
لوارا
لوارا ایتالیا
لئو
لئو چین
پدرولا
پدرولا ایتالیا
SPICO
اسپیکو ایران
پمپیران-نوید-سهند
پمپیران(نوید سهند)
اسپرونی
اسپرونی ایتالیا
کالپدا
کالپدا ایتالیا
بهار پمپ
راد-پمپ
راد پمپ
تکنو-پمپ
تکنو پمپ
استریم
استریم چین
جهان-پمپ
جهان پمپ
آبراه-پمپ
آبراه
دیانا
دیانا چین
فدک-پمپ
فدک پمپ
اکتیو
اکتیو
اریک
اریک چین
مطیع-پمپ
مطیع پمپ
کوثر-کاشان
کوثر کاشان
توان-تک
توان تک
لوگو-بهاران-نوین
بهاران نوین

پمپ کف کش چیست؟

پمپ کف کش یک دستگاه صنعتی و نیمه صنعتی است که با ایجاد نیروی گریز از مرکز می‌تواند امکان انتقال سیالات با گرانروی مختلف، از جمله آب و لجن های صنعتی، به نقاط دلخواه را فراهم کند. طبیعت استفاده از این پمپ ها تحت شرایط خاصی انجام می گیرد و هر کسی سطح انتظار مشخصی از آنها دارد. برخی ممکن است انتظار بالا کشیدن لجن از عمق ۱۵ متری را از این پمپ ها داشته باشند و برخی تنها برای مسافت های کوتاه مانند دو تا سه متر از آنها استفاده کنند. این موضوع نشان می دهد که اندازه پمپ کف کش و قطعات به کار رفته در آنها تاثیر مهمی در انتخاب نهایی ما دارد. در سیستم های آبرسانی معمولا از منابع تحت فشار نیز استفاده می شود که شما می توانید آن را نیز از شرکت پایا گسترش تهیه نمایید. از معروف ترین برندهای منبع تحت فشار، می توان به مخزن تحت فشار ایرانی هاماک و مخزن تحت فشار زیلمت ایتالیا اشاره کرد.

 وظیفه اصلی پمپ کف کش، ایجاد خلا و به وجود آوردن یک نیروی مکندگی برای سیال است که می‌تواند زمینه بالا رفتن سیال از یک سیستم لوله کشی را فراهم کند. خاصیت مویینگی یکی از ویژگی هایی است که در ایجاد پمپ های کف کش و پمپ های لجن کش مسیر مستقیم دارد و حتی عملکرد آنها را نیز تغییر می دهد. عملکرد موتور در این پمپ ها اهمیت ویژه ای دارد و می تواند کارایی آنها را در حوزه های مختلف تعیین کند.

پمپ کف کش چگونه کار می کند؟

عملکرد پمپ کف کش به عملکرد یک موتور الکتریکی و ایجاد نیروی گریز از مرکز به کمک یک شفت در داخل آن بستگی دارد. این پمپ ها به صورت الکتریکی هستند و از جریان الکتریسیته برای چرخاندن موتور استفاده میشود. زمانی که موتور الکتریکی می چرخد، همزمان شفت داخل پمپ هم شروع به چرخش کرده و باعث ایجاد نیروی گریز از مرکز و به تبع آن ایجاد خلق برای انتقال آب می شود.

 این کاهش فشار و ایجاد وکیوم باعث می‌شود که آب یا هر سیال دیگری تحت نیروی مکندگی به داخل پمپ انتقال داده شده و از طریق لوله به مکان‌های دیگر انتقال داده شود. در این فرایند هم توان موتور و هم قدرت چرخش و گشتاور آن برای ایجاد قدرت مکندگی نقش مهمی دارد. همچنین میزان آب در داخل چاه یا هر محفظه دیگر، میزان جریان الکتریسیته و ولتاژ و همچنین قطر لوله برای انتقال آب در عملکرد پمپ کف کش تاثیر گذار است. اگر نیاز به تعمیر پمپ آب کفکش در تهران را دارید با ما تماس بگیرید.

بخش های مختلف پمپ کف کش

اگرچه در توضیحات عملکرد پمپ کف کش تا حدود زیادی با قطعات به کار رفته در آنها آشنا شدید، اما بهتر است که در این قسمت به برخی از بخش‌های آنها اشاره کنیم و در مورد وظایف آنها توضیح دهیم. فقط باید به این نکته توجه کنیم که طراحی هر کدام از این قطعات با توجه به ظرفیت پمپ و نحوه استفاده از آن صورت می گیرد.

 • بدنه پمپ که معمولا از جنس چدن، فولاد ضد زنگ یا سایر آلیاژ ها ساخته می شود؛
 • پروانه پمپ که از جنس آلیاژ آلومینیوم است
 • شفت پمپ که از فولاد ضد زنگ ۳۰۳ ساخته می شود
 • درپوش پمپ که از جنس چدن داکتیل است
 • موتور الکتریکی که به عنوان نیروی محرکه اصلی انتقال آب به بالا شناخته می شود.

کاربردهای پمپ کف کش

پمپ کف کش و پمپ لجن کش از یک خانواده هستند روش انتقام سیال در آنها از یک اصول پیروی می‌کند. معمولا پمپ های لجن کش برای انتقال سیالات با گرانروی بالا استفاده می‌شوند و حجم کار بالا به آنها فشار وارد نمی‌کند. بنابراین در مورد کاربرد های پمپ کف کش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتقال آب از چاه و مغازه برای کشاورزی و سایر حوزه‌های صنعتی؛
 • زهکشی و پمپاژ آب در حجم وسیع یا در حجم کم؛
 • پمپاژ کردن دوغاب برای برخی پروژه‌های صنعتی؛
 • پمپاژ آب برای مصارف خانگی و آبیاری زمین های کشاورزی کوچک؛
 • استفاده به عنوان سیستم تامین آب برای گلخانه ها و مزارع کوچک؛
 • ایجاد فواره آب و سیستم تخلیه آب در ساختمان ها.

شرایط خرید پمپ کف کش و قیمت آن

به عنوان بخش نهایی باید به شرایط خرید پمپ کف کش هم اشاره کنید. نکته بسیار مهمی که در خرید این فرم ها وجود دارد این است که شما در وهله اول نیاز خود را بسنجید و در گام دوم به سراغ توانایی پمپ ها بروید. طبیعتاً خرید پمپ برای مصارف خانگی تفاوت زیادی با خرید پمپ برای مصارف صنعتی دارد. اولین چیزی که در خرید پمپ های کف کش و پمپ های لجن کش باید به آن توجه کنید این است که توانایی موتور آن با نیاز شما همخوانی داشته باشد. از معروف ترین برندهای پمپ کف کش می توانی به پمپ کفکش داب، پمپ کفکش اسپیکو و پمپ کفکش ابارا اشاره کرد. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

 قیمت پمپ کف کش تحت تاثیر فاکتورهای مختلف تغییر میکند. این قیمت هم تحت تاثیر برند موتور استفاده شده در پمپ قرار دارد، هم به مواد اولیه در ساخت پمپ وابسته است و هم ظرفیت پمپ برای کار در حوزه های مختلف را شامل می شود. بنابراین ذکر کردن یک قیمت مشخص برای این پمپ ها در این مطلب چندان صحیح نیست و شما بهتر است که با شرکت فروشنده پمپ تماس بگیرید. این تماس به شما کمک می کند که هم در مورد ویژگی ها و عملکرد پمپ اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و هم در مورد قیمت و شرایط خرید آنها بپرسید. معمولا پمپ کف کش و پمپ لجن کش شرایط مختلفی را تجربه می‌کند. ممکن است از این پمپ ها برای انتقال مواد خورنده استفاده شود یا نیاز به حجم وسیعی از سیال در یک نقطه خاص باشد. این یعنی لازم است که مواد به کار رفته در ساخت آن ها نسبت به مواد خورنده مقاومت بالایی داشته باشد و توانایی تحمل فشارهای مکانیکی متفاوت را داشته باشد. بنابراین سعی کنید که در خرید پمپ کف کش به این موارد توجه داشته باشید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ کف کش
Author Rating
41star1star1star1stargray
بستن منو
Call Now Button