Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

زمانی که کلمه پمپ کف کش را استفاده می کنیم منطور الکتروپمپی هست که آب را از قسمت انتهای خود می کشد و تا عمق 5 متری میتوان آن را در آب فرو برد زیرا تمام این الکتروپمپ داخل آب می رود به آن مستغرق یا غرقابی می گویند. پمپ کف کش به دو مدل ساده و فلوتردار تقسیم می شوند و مخصوص آب پاک ، زلال ، شفاف و بدون ذرات معلق می باشند. پمپ کف کش یا همان پمپ EPS از لحاظ ساختاری همانند پمپ های توربین عمودی می باشد. اساسا یک موتور الکتریکی، پمپ را به حرکت در می آورد و انرژی جنبشی سیال را افزایش می دهد.پمپ کف کش شامل یک پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی می باشد که فشار سیال خروجی به چرخش پروانه ها وابسته است. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نماینده رسمی فروش پمپ کف کش برندهای مختلف در تهران و شهرستان ها می باشد.

 برای خرید پمپ کف کش و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ کف کش با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

پمپ کف کش

 نحوه محاسبه پمپ کف کش و شناور چیست؟

نحوه ساده محاسبه آن بدینگونه هست که شما میزان ارتفاع عمودی و افقی خود را محاسبه کرده و پس از کسر سطح الکترواستاتیک آب ، به آن 10+ متر برای افت فشار اضافه می نماییم .
برفرض مثال چاه ما 100 متر است و ما از 40 متر پائین تر چاه به آب می رسیم برای پیدا کردن سطح الکترواستاتیک آب باید 60=40- 100 را انجام دهیم ، از محاسبه بدست آمده نتیجه میگیریم که چاه ما در اصل 40 متر ارتفاع دارد و با اضافه کردن آن با 10+(جهت افت فشار) به عدد 0 5متر ارتفاع آبدهی می رسیم. برای محاسبه ارتفاع افقی نیز به ازای هر ۱0۰ متر افقی معادل 10 متر عمودی حساب می کنیم.

برندهای مختلف پمپ کف کش

انواع پمپ کف کش

 

 

چگونه یک پمپ کف کش مرغوب را انتخاب کنیم؟

جواب این سوال کاملاٌ فنی می باشد، ابتدا باید مشخصات فنی پمپ کف کش را یک به یک بدانیم . برفرض مثال :

  1.  طول روتور آن چند میلی متر باید باشد؟ استاندارد این مدل 60سانتی متر است که بسیار مهم است چرا که در مدل های ضعیف 40 سانتی متر می باشد که تاثیر بسزایی در طول عمر پمپ کف کش دارد. پمپ کف کش استریم و ERIK از این مهم بهره می برند.
  2.  سوال بعدی در مورد جنس سیم پیچی یک پمپ کف کش است که ازچه نوعی باید استفاده شود؟ تنها توصیه ما به شما استفاده از کفکش با سیم پیچ 100%مس باشد.و در مدلهای ضعیف یا آلومینیوم هست یا مخلوطی از آن با مس و قلع که باعث کاهش طول عمر کفکش می شود. کفکش استریم و ERIK از این مهم بهره می برند.
  3.  جنس پروانه داخل پمپ کف کش چیست ؟ سوال کاملاٌ مهمی است چرا که در مدل های با کیفیت با پروانه آلومینیومی و در مدل های ضعیف و بی کیفیت با پروانه های پلاستیکی می باشد.برند ERIK و استریم این ویژگی ها را دارد.
  4.  چه نوع بلبرینگی در کفکش باید استفاده شود؟ آنچه در مورد کفکش بسیار حائز اهمیت است نوعی بلبرینگ سری 2RZ
    می باشدکه با لاستیک EPDM و مرغوب تولید شده باشد و برند ERIK و استریم این ویژگی را دارد.
  5.  بدنه پمپ کف کش باید دارای چه ویژگی باشد؟

تمامی پمپ کف کش های چینی دارای بدنه آلومینیومی هستند که باید شما آنها در سری QDX با ضخامت بدنه بشناسید و بدنه ERIK و استریم این ویژگی را دارد. لازم به ذکر است که بدانید تمامی کفکش های اریک دارای یکسال وارانتی و تمامی کفکش های مارک استریم دارای یکسال گارانتی می باشد و با توجه به خدمات بهتر محصولات اریک در ایران توصیه شرکت معظم پایا گسترش خورشید تابان به شما خرید محصول است چرا که به لحاظ کیفی و قیمتی و خدماتی به مراتب مناسب تر از بقیه پمپ کف کش ها می باشد و دارای تمامی شرایط استاندارد جهت استفاده یک پمپ کف کش را می توان در آن بطور واضح بررسی کرد ودید.

چگونه طول عمر پمپ کف کش خود را بالا ببریم؟

سوال مهمی است که باید به آن پرداخت همان طور که کیفیت قیمت و گارانتی یک محصول مهم است .طریقه نصب و نگهداری آن به مراتب مهم تر است چرا که اگر افراد بی تجربه اقدام به نصب پمپ کف کش بکنند از حیطه گارانتی و نگهداری خارج می شود ، پس بهتر است از شرایط و افراد با تجربه که متخصص این امر هستند کمک بگیرید و گروه صنعتی پایا گسترش خورشید تابان می تواند در این امر، متخصصین را معرفی نماید و نکته مهم دیگر آن است که شما یک صافی برای پمپ کف کش در هنگام نصب تهیه فرمایید مثل یک جعبه نوشابه که زیر پمپ کف کش در محل مکیدن آب قرار گیرد تا جلوگیری از نفوذ ذرات جامد ومعلق در انتهای چاه یا گودال نماید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ کف کش
Author Rating
41star1star1star1stargray
بستن منو