الکتروموتور یک دستگاه الکترو مکانیکی است که انرژی برق را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند.ژنراتور دقیقا این روند را به صورت معکوس انجام داده و انرژی مکانیکی حاصل از سوخت بنزین یا گازوئیل را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند.ساز و کار اکثر الکترو موتورها به یک صورت است و از الکترو مغناطیس برای تولید نیروی مکانیکی استفاده می کنند. روش کار الکترو موتورها بدین صورت است که وقتی یک جسم حامل جریان برق تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی بر روی آن جسم حامل انرژی الکتریکی از سوی میدان اعمال می گردد. در یک الکترو موتور بخش دوار که معمولا داخل آن است روتور و بخش ثابت استاتور نام دارد. برخی از الکترو موتورها را می توان بعنوان ژنراتور مورد استفاده قرار داد. الکترو موتور در صنعت و ابزارهای مدرن کاربرد فراوان دارد و تقریبا همه کارخانجات و صنایع به نوعی از آن بهره می برند. گاها الکترو موتور با گیربکس ترکیب شده و الکتروگیربکس را تشکیل می دهند که به نوعی دیگر در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. در پمپ های زمینی نیز مانند پمپ زمینی پمپیران از الکتروموتور استفاده می شود. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نماینده فروش انواع برندهای الکترو موتور در تهران و شهرستان ها می باشد.

 برای خرید الکتروموتور و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت الکتروموتور با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

برندهای معروف الکتروموتور

وگ برزیل

انواع الکتروموتور

انواع الکتروموتورها را می توان به الکتروموتورهای ولتاژ پایین IEC همه منظوره ، الکتروموتورهای ولتاژ پایین IEC دو دور ، الکتروموتورهای ولتاژ پایین NEMA استاندارد 60 هرتز ، الکتروموتور ولتاژ پایین و متوسط جهت محیط های پر خطر و الکتروموتورهای ولتاژ پایین و متوسط دریایی تقسیم نمود.

 

الکتروموتور نیمه صنعتی

الکتروموتور نیمه صنعتی

الکتروموتور پایه دار

الکتروموتور پایه دار

الکتروموتور عمودی

الکترو موتور عمودی

الکتروموتور ضد جرقه

الکتروموتور ضد جرقه

الکترو موتور فلنجی

الکترو موتور فلنجی