Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

بوستر پمپ دستگاهی است که به منظور افزایش مجموع آب مصرفی و فشار آب ، چند پمپ آب را به صورت موازی به هم کوپل می کنند. به طور کلی تمامی بوستر پمپ های آبرسانی و آتشنشانی و آبیاری برای افزایش فشار سیال استفاده می شوند.سیستم این تجهیزات همانند یک کمپرسور گازی است که در آن سیالات متراکم و فشرده می شوند و سیالات با فشار بالا انتقال می یابند. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) تولید کننده انواع بوستر پمپ در تهران می باشد. برای طراحی و ساخت بوستر پمپ و یا خرید، استعلام قیمت و یا مشاهده کاتالوگ انواع بوستر پمپ آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

برای دسترسی به ادامه مطالب و برترین برندهای بوستر پمپ به پایین صفحه مراجعه فرمایید.

انواع بوستر پمپ

بطور کلی این دستگاه ها بسته به اینکه موتور محرکشان چه نوعی است و نوع کاربریشان چیست به دو دسته  بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت تقسیم می شوند. موارد کاربرد نوع دور متغیر آنها، در سیستم های آبرسانی و آبیاری جهت مجتمع های مسکونی است. موارد کاربرد نوع دور ثابت آنها، در سیستم های آتشنشانی و اطفاء حریق می باشد. برای بالا نگه داشتن فشار سیستم نسبت به فشار حداقل مورد نیاز برای دبی از بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت استفاده می گردد. این نوع از آنها هم در سیستم های آتشنشانی و هم آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از آنها  در بین تامین کنندگان درخواست خرید بالاتری دارند. به طور معمول بوسترپمپ‌ها در انتقال آب شهری و سیستم های تصفیه، انتقال آب به ارتفاعات بالاتر  استفاده می شوند. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

برترین برندهای بوستر پمپ

کاربرد بوستر پمپ آبرسانی

این نوع برای مکان هایی که فشار بالای آب مصرفی مورد نیاز باشد و همچنین مجتمع مسکونی، بیمارستان ها، مجموعه های ورزشی و…کاربرد دارد و بر اساس تعداد طبقات و واحدها و میزان هِد و دبی مورد نیاز سیستم آنها طراحی و محاسبه می شود. بوستر پمپ‌ها ، مجموعه های صنعتی هستند که با ترکیب موازی 2 و یا تعداد بیشتری از پمپها ، باعث افزایش عملکرد تک پمپ ها می شوند. هد بوستر پمپ همان هد هر یک از پمپ ها بوده و دبی ، مجموع دبی های هریک از پمپ ها می باشد. بوستر پمپ ها بر اساس نوع کاربری آنها در مکان های مختلفی استفاده می شوند.مانند:مکان های ورزشی،کارخانجات ها،مجتمع های مسکونی،جهت اطفاء حریق در سیستم آتشنشانی،سالن های تفریحی و… استفاده می شوند.

 بوستر پمپ های آب از نظر کنترل فشار آب به چند رده تقسیم شده اند: بوستر پمپ های آب دور ثابت، بوستر پمپ های آب دور متغیر، بوستر پمپ های آتش نشانی،آبیاری و بوستر دیزل پمپ.بوستر پمپ های دور ثابت نوع های مختلف تک پمپه، دو یا چند پمپه با جاکی پمپ و یا بدون جاکی پمپ ساخته میشوند. اما از لحاظ ولتاژ برق مصرفی بوستر پمپ تک فاز دور ثابت 220 ولت و سه فاز 380 ولت و یا ترکیبی از این دو می باشد.

قسمتهای اصلی تشکیل دهنده بوستر پمپ شامل موارد زیر می شود:

 • الکتروپمپ ها
 • شاسی اصلی
 • کلکتور دهش
 • کلکتور مکش
 • منبع دیافراگمی مناسب
 • تابلو فرمان

در مورد نحوه ی خرید بوستر پمپ آبرسانی به نکاتی باید توجه نمود:

چنانچه این نکات رعایت شود خرید بوستر پمپ خانگی متناسب با نیاز مصرف کننده و همچنین محصول خریداری شده با کیفیت مطلوب باشد.

 1.  هِد و دبی مورد نیاز
 2.  نوع الکتروپمپ مورد استفاده در بوستر پمپ آبرسانی
 3. تابلو کنترل فرمان

اگر هنگام خرید آن به نکات گفته شده توجه نگردد،باعث می شود علاوه بر اینکه محصول خریداری شده از نظر کارایی مورد نظر مطلوب نباشد ، بلکه موجب آسیب دیدن الکتروپمپ ها و شبکه بوستر شود.
خرید بوستر پمپ آبرسانی امروزه در همه ساختمان هایی که جمعیت زیادی دارند و همچنین مجتمع های بزرگ و… امری اجتناب ناپذیر است.
خرید بوستر پمپ آبرسانی به منظور تامین فشار آب مورد نیاز در مجتمع های بزرگ مسکونی، تجاری – اداری ، مجموعه های ورزشی و … صورت می گیرد.

بوستر پمپ خانگی

می توان گفت بوستر پمپ خانگی جزء لاینفک تاسیسات امروز به خصوص در کلان شهرها می باشد. با این اوصاف خرید بوستر پمپ آبرسانی در ساختمانها و مکانهای شلوغ و پر جمعیت امروز نیاز اساسی و اصلی می باشد.
خرید بوستر پمپ آبرسانی برای هر مکانی که مورد نظر باشد باید مشخصات آنجا را اعم از کاربری میزان مصرف آب که مهمترین فاکتورها در انتخاب و خرید بوستر خانگی است در نظر گرفته شود.

بوستر خانگی یا تقویت کننده فشار دستگاه یا ماشینی جهت افزایش فشار مایع یا جهت تقویت فشار سیال استفاده می شود. این تجهیزات جهت افزایش فشار گازها نیز به کار گرفته می شوند که جزئیات ساختاری متفاوتی با بوسترهای ابرسانی دارند. این دستگاه مانند یک کمپرسور عمل افزایش فشار را با تراکم مایع انجام میدهد. وظیفه اصلی آنها این است که فشار لازم برای سیستم های آبرسانی یا آبیاری و یا آتشنشانی را تامین نماید. و همچنین هنگام نصب آن در شبکه آبرسانی هنگامی که مصرفی در شبکه وجود نداشته باشد بوستر پمپ ها به صورت اتوماتیک خاموش می شوند. و لحظه ای مصرفی در شبکه ایجاد گردد برای تامین فشار جهت جبران افت فشار در شبکه آبرسانی اولین پمپ روشن می گردد و در صورتی که این پمپ نتواند افت فشار ایجاد شده در شبکه را جبران کند پمپ های به صورت متوالی شروع به کار خواهند نمود تا فشار ثابتی را در شبکه ایجاد کنند.  

چرا بوستر پمپ آبرسانی؟

بعضی از پمپ ها باید آب را به ارتفاع بالاتری انتقال دهند به صورتی که به دو مرحله پمپاژ نیاز پیدا می کنند. بوسترپمپ آبرسانی ، گردش آب در سراسر لوله را تامین می کند و فشار آب را نیز ثابت نگه می دارد و لازم نیست از پمپ های خیلی پر قدرت معمولی استفاده کنیم.

مصرف آب عموم مردم در ساعات اولیه روز زیاد است و استفاده از تقویت کننده ها در طول ساعت های اوج مصرف بسیار مفید خواهد بود. برای مقابله با این مشکل، پمپ های تقویت کننده در ساعات غیر اوج مصرف با قیمت برق پایین تر برای پمپ کردن آب به منبع های آب بالا تر از زمین یا بر روی پشت بام برای تامین فشار مورد نیاز استفاده می شوند. هنگامی که مصرف آب بالا می رود آب این منبع ها باز می شوند تا کمبود فشار را جبران کنند، و یا فشار آب  را بصورت  یکسان در کل شبکه آبرسانی که متصل به بوستر پمپ آبرسانی هست یکنواخت می کند و در زمانی که مصرف دوباره کم می شود، عمل پر کردن منبع یا شبکه آبرسانی دوباره تکرار می شود.

توصیه می گردد در زمان خرید و نصب بوسترپمپ ها الزاما یک منبع نیز خریداری شود تا عملیات نصب به درستی و سریعا انجام شود. بهتر است بوسترپمپ ها و مخازن آب را تا حد ممکن در مجاور هم نصب نمود. دقت شود تابلو برق بوستر پمپ را جهت حفظ ایمنی در مکانی که رطوبت کمی دارد نصب شود. نصب این تجهیزات به این صورت است که آب لوله کشی شهری به مخزن آب متصل می شود و به طور مداوم منبع آب را پر می کن تا پپ به صورت خشک کار نکند. اگر به صورت خشک کار کند پمپ خراب خواهد شد. و پمپ به مخزن ذخیره آب وصل می شود. پمپ آب فشار لازم برای مصارف شبکه را افزایش می دهد. حجم منبع مورد استفاده در سیستم آبرسانی باید توسط یک کارشناس حرفه ای تعیین گردد.

راهنمای نصب بوستر پمپ آبرسانی

همه بوستر پمپ های آبرسانی باید آب خود را از مخزن ذخیره تهیه کنند. آن ها نمی توانند مستقیم به شبکه لوله کشی متصل شوند چون نمی توانند بسادگی با لوله کشی شهری سازگار باشند. حتما قبل از خرید از یک متخصص کمک بگیرید، تا با خرید بوسترپمپ آبرسانی مناسب برای مصرف مورد نظرمان دچار مشکل نشویم.

طراحی لوله کشی نادرست و نصب ضعیف لوله ها یک دلیل شایع در عملکرد نادرست این دستگاه ها می باشد. لوله های ضعیف می تواند منجر به:

 • افت عملکرد بوسترپمپ
 • شکستن پروانه پمپ های بکاررفته در مونتاژ
 • خرابی و نشتی در لوله کشی
 • وجود نشتی در شیرهای آب
 • نشتی وسایل مصرفی موجود در خانه
 • کم فشار بودن آب گرم کن

چند نکته برای بوسترپمپ ها وجو دارد که باید به آنها توجه نمود. اتصال لوله ورودی سیال به بوستر پمپ آبرسانی باید به گونه ای باشد که  باعث هوا گرفتن لوله نشود. فشار پمپ از یک حدی نباید بیشتر باشد. از اصطکاک زیاد جلوگیری شود و سایز لوله خروجی آب از سایز لوله ورودی آب یک سایز بزرگتر باشد. از وجود چرخش های غیرضروری به دلیل افت فشار ناگهانی در لوله ها باید اجتناب نمود. تا حد ممکن لوله مکش باید کوتاه و بدون خم باشد و لوله کشی به صورت مستقیم به سمت بالا باشد. در صورت استفاده از شیر بین پمپ آبرسانی و مخزن دقت کنید که یک شماره بزرگتر باشد.

برای جلوگیری از بازگشت آب به مخزن باید بین پمپ و مخزن یک شیر یک طرفه نصب گردد. اما فیلتر را الزامی به نصب کردنش در بین پمپ و منبع وجود ندارد و می توان فیلتر را قبل از مخزن ذخیره نصب نمود. باید اطمینان حاصل کنید که فیلتر توان فشار آب ورودی را داشته باشد. همچنین طول لوله ورودی پمپ نباید بیش از حد کوتاه باشد. در غیر این صورت باعث آشفتگی و چرخش آب می شود.

 

مزایای استفاده از بوستر پمپ ها چیست؟

 برای مواردی که مصرف کننده آب دارای نوسانات زیادی است استفاده می شود. به جهت اقتصادی و فنی استفاده از چند پمپ کوچک که به صورت متوالی به هم کوپل شده اند بهتر از نصب یک پمپ بزرگ می باشد که دائما در حال کار با حداکثر توان خود است. استفاده از پمپ های بزرگ برای مصارف بالا مصرف و انرژی استهلاک را بالا می برد. در صورتی که اگر از بوستر پمپ ها استفاده شود بسته به مقدار نیاز شبکه آبرسانی پمپ ها شروع به کار می کنند. بوستر پمپ ها از اجزا مختلفی تشکیل شده که بهم مونتاژ شده اند. به سبب همین امر جابجایی و حمل آن به یک مکان دیگر به سادگی صورت می پذیرد. با در نظر گرفتن یک پمپ رزرو در شبکه می توان از کارکرد دائمی و بدون وقفه آن اطمینان حاصل نمود. بدین صورت که اگر پمپی در شبکه خراب شد این پمپ رزرو بصورت خودکار وارد مدار می شود.

انواع بوسترپمپ ها کدامند؟

1-بوسترپمپ های دورثابت با پی ال سی و بدون پی ال سی
این دستگاه ها کاربرد بسیاری در مصارف آبرسانی ، آتشنشانی و آبیاری دارند. آن دسته بوسترهایی که با پی ال سی هستند دارای تنظیم کننده هوشمندی هستند که  در زمان های تعیین شده مشخصی پمپ ها را خاموش و روشن می کند تا میزان  استهلاک به حداقل برسد. دسته ای دیگر هستند که  بدون پی ال سی هستند که پمپ ها از طریق کلیدهای فرمان دهنده به ترتیب در مدار قرار می گیرند.

2-بوسترپمپ های دور متغیر(اینورتر دار)
این دسته از آنها عمدتا جهت مصارف آبیاری و آبرسانی استفاده می گردند. این تجهیزات مجهز به یک قطعه هوشمند الکترونیکی هستند که سرعت آنها از 0 تا 100 سرعت تعیین شده تغییر می کند. در این سیستم ها سرعت گردش پمپ با تغییر فرکانس برق ورودی تغییر می کند.که به تبع آن منحنی فشار و دبی نیز دچار تغییر می گردد. به این صورت که در یک فشار ثابت و سرعت های گردش مختلف، دبی های مختلفی خواهید داشت. در یک بوسترپمپ دور متغير عمل روشن و خامــوش شدن پمـپ ها به نرمی انجام می شود. با تغییر دبی سرعت پمپ به تدریج تغییر می کند.این  تغيير تدريجي سرعت پمپ ها باعث می شود دائما و به صورت یکنواخت فشار ثابتی داشته باشد. با توجه به الگوی مصرف آب می توان بوسترپمپ ها را بواسطه تابلو برق نصب شده روی آنها برنامه ریزی و تنظیم نمود. همچنین از یک عدد کنترلر یا PLC برای تنظیم میزان فشار مورد نیاز سیستم استفاده می شود. بواسطه کلید پرشر ترانسمیتر که در خروجی بوستر پمپ وجود دارد، زمانی که کاهش فشار را حس کند فرمان افزایش فرکانس اینورتر را صادر می کند. باعث افزایش سرعت گردش پمپ می شود تا فشار را به مقدار مشخص تنظیم شده برساند.

پمپیران یکی از شرکت‌های قدیمی ایرانی است که از سال 1354 در تبریز اقدام به تولید و عرضه انواع پمپ و دستگاه‌های آبرسانی در سطح کشور کرده است. یک ایستگاه پمپاژ مرکزی اساس بوستر پمپ پمپیران را تشکیل می‌دهد. در این ایستگاه چندین پمپ به منظور افزایش و کنترل و تنظیم فشار آب وجود دارد که همه آن‌ها به صورت موازی بسته می‌شوند. چیزی که بوستر پمپ آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری پمپیران را نسبت به بقیه متمایز می‌کند، سازگاری با محیط داخلی کشور است و برای همین است که این شرکت در 40 سال فعالیت خود همیشه موفق بوده است.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی پمپیران

همه آن‌هایی که درزمینه تأسیسات به خصوص نصب انواع سیستم‌های آبرسانی فعال هستند، با برند پمپ ابارا و بوستر پمپ های ابارا  آشنایی کامل دارند. بوستر پمپ یک تعریف مشترک دارد که در تمامی شرکت‌ها رعایت می‌شود. بوستر پمپ در واقع سیستمی از چند پمپ است که به صورت موازی بسته می‌شوند تا علاوه بر افزایش فشار آب در ساختمان‌های بلند و به خصوص نقاطی که از کمبود فشار رنج می‌برند، بتواند باعث کاهش مصرف انرژی شود. دو نوع UN و UPD از نوع متداول بوستر پمپ ابارا هستند که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی ابارا

داب از جمله شرکت‌های قدیمی است که در تولید و عرضه انواع بوستر پمپ می‌پردازد. کیفیت در بوستر پمپ آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری داب حرف اول را می‌زند و آن‌ها این را سرلوحه کار خود دادند و با ارائه نمونه‌های با کیفیت، فقط به شعار گونه بودن آن فکر نکردند. تسلط بر بازار جهانی هدف اصلی آن‌ها است و از این رو همیشه سعی کرده اند تا بتوانند آخرین تکنولوژی را در ساختار بوستر پمپ‌های خود استفاده کنند. بوستر پمپ داب در 3 نوع آتش نشانی، آبیاری و آبرسانی عرضه می‌شود که هر کدام مدل‌های مختلفی دارند.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی داب

بوستر پمپ پنتاکس یکی از معروف‌ترین و با کیفیت‌ ترین بوسترها در دنیا است که توسط این شرکت معروف ایتالیایی در دنیا تولید و عرضه می‌شود. بوستر پمپ آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری پنتاکس در واقعی یک سیستمی است که شامل حداقل دو پمپ که به صورت موازی بسته می‌شوند. هدف استفاده از این بوستر پمپ‌ها افزایش هد و فشار آب در ساختمان‌هایی است که تعداد واحدهای زیادی دارند مانند مجتمع‌های مسکونی یا تأسیساتی که محیط فعالیت آن‌ها خیلی زیاد است.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی پنتاکس

گراندفوس یکی از برترین شرکت‌های تولیدکننده انواع پمپ و بوستر پمپ در جهان است که با بهره گیری از سیستم‌های به روز و متخصصین با تجربه توانسته است که بیش از نیمی از بازار جهان را در دست خود بگیرد. ساختار اصلی این بوستر پمپ از یک ایستگاه مرکزی تشکیل شده است که در آن انواع پمپ‌ها قرار می‌گیرند. تمامی پمپ‌ها به صورت موازی بسته می‌شوند تا باعث افزایش فشار آب در ساختمان و محیط‌های بزرگ شوند. به کار بردن تجهیزات با کیفیت باعث شده است تا بوستر پمپ گراندفوس به یکی از برترین نمونه‌های خارجی در دنیا تبدیل شود.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتشنشانی گراندفوس

شرکت اسپرونی از تولید کننده های پمپ آب و یکی از معروف ترین برندهای پمپ در ایران می باشد. در تولید انواع بوستر پمپ های آبیاری، آبرسانی و آتشنشانی می توان از پمپ های اسپرونی استفاده نمود. این کار در شرکت پایا گسترش خورشید تابان به سفارش مشتریان جهت مصارف مختلف و با کیفیت بالا انجام می گیرد.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی اسپرونی

بوستر پمپ های برند ایتالیایی سایر در دو نوع دور متغیر و دور ثابت تولید و عرضه می گردند. علاوه بر بوستر پمپ ای تولیدی شرکت سایر برخی مدل های این برند شرایط کوپل شدن با یکدیگر برای افزایش قدرت پمپ را دارا می باشند. که در صفحه بوستر پمپ سایر می توانید مدل های مذکور را مشاهده و کاتالوگ انها را مطالعه فرمایید.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی سایر

ویلو یکی از برندهای قدرتمند جهان در زمینه تولید پمپ و ساخت کشور آلمان می باشد. برخی مدل های این برند قابلیت کوپل شدن و تولید بوستر پمپ را دارند. این مدل ها عبارتند از Economy MHL و Multivert MVI و CronoBloc-BL.  برای اطلاع از مشخصات این مدل ها به صفحه بوستر پمپ ویلو مراجعه فرمایید. 

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی ویلو

شرکت پدرولا از تولید کننده های پمپ آب ایتالیا و یکی از معروف ترین برندهای پمپ در ایران می باشد. در تولید انواع بوستر پمپ های آبیاری، آبرسانی و آتشنشانی می توان از پمپ های پدرولا استفاده نمود. این کار در شرکت پایا گسترش خورشید تابان به سفارش مشتریان جهت مصارف مختلف و با کیفیت بالا انجام می گیرد.

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی پدرولا

شرکت کالپدا ایتالیا از تولید کننده های پمپ آب می باشد. در تولید انواع بوستر پمپ های آبیاری، آبرسانی و آتشنشانی می توان از پمپ های کالپدا استفاده نمود. این کار در شرکت پایا گسترش خورشید تابان به سفارش مشتریان جهت مصارف مختلف و با کیفیت بالا انجام می گیرد.برای اطلاعات بیشتر به صفحه بوستر پمپ کالپدا مراجعه فرمایید. 

خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی کالپدا

Summary
Review Date
Reviewed Item
بوستر پمپ
Author Rating
41star1star1star1stargray
بستن منو