Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

بوستر پمپ خانگی وسیله‌ای است که از چند پمپ به صورت موازی تشکیل شده است. این موازی قرار گرفتن پمپ‌ها باعث افزایش قدرت و بهره وری دستگاه شده و از این رو می‌توان از آن در آبرسانی بهتر و سریع‌تر استفاده کرد. این ویژگی مشترک تمامی بو‌سترهای پمپ است. از نوع بوستر پمپ خانگی بیشتر برای افزایش قدرت انتقال آب در آپارتمان، ویلا و مجتمع‌های مسکونی بزرگ استفاده می­شود. درواقع با ساختار خاصی که دارد، بهترین گزینه برای استفاده در چنین مکان‌هایی است. احتمالاً اصطلاح بوستر پمپ خانگی را شنیده‌اید، به ویژه اگر درزمینه تأسیسات کار کرده باشید یا قصد بازسازی وسایل آبرسانی خانه خود داشتید؛ اما حتماً برای شما که در این زمینه تخصصی هم ندارید، این سؤال پیش آمده است که بوستر پمپ خانگی چیست و چه کاربردها و تفاوتی با دیگر انواع بوستر پمپ دارد. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) تولید کننده انواع بوستر پمپ خانگی در تهران می باشد.

برای خرید، استعلام قیمت و یا مشاهده کاتالوگ انواع بوستر پمپ خانگی با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

بوستر پمپ خانگی

بوستر پمپ خانگی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص بوستر پمپ خانگی صحبت کنیم، ابتدا بهتر است که علت استفاده از بوستر پمپ را بیان کنیم. به عبارتی دیگر، چرا امروزه استفاده از این دستگاه در ساختمان‌ها افزایش پیدا کرده است و چه مزیت‌هایی را می‌تواند برای مالکان آپارتمان داشته باشد. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

آپارتمانی شدن ساختمان‌ها و تغییر سبک زندگی از حالت دیوار به دیوار بودن به صورت واحدهای منزلی روی هم باعث به وجود آمدن مسائل و مشکلات جدیدی شده است که گریبان بسیاری از آپارتمان نشینان را گرفته است. یکی از مشکلات مهم، کمبود فشار آب در طبقات بالایی است. مسئله‌ای که بارها ممکن است که با آن برخورد کرده باشید. بهترین راهکار برای رفع این مشکل، استفاده از پمپ آب است؛ اما آیا واقعاً استفاده از پمپ به تنهایی می‌تواند این مسئله را برطرف کند یا خیر؟

مسلماً، نه تنها جواب ما بلکه جواب بسیاری از دیگر از متخصصان و کارشناسان خیر است. پمپ در حالت عادی وسیله‌ای است که باعث افزایش فشار برای انتقال به نقاط دوردست می‌شود؛ اما وقتی بحث آپارتمان و لوله‌های عمودی مطرح می‌شود، دیگر چنین پمپ‌هایی جوابگو نیست و نیاز است که از مدل‌های پیشرفته‌تر و بهتری استفاده شود. بوستر پمپ خانگی ابزاری است که می‌تواند این مشکل را به منظور آبرسانی به طبقات بالا و حتی بخش‌های مختلف ویلاها برطرف کند. در سیستم های آبرسانی معمولا از مخازن تحت فشار نیز استفاده می شود که شما می توانید آن را نیز از شرکت پایا گسترش تهیه نمایید. از معروف ترین برندهای منبع تحت فشار، می توان به مخزن تحت فشار ایرانی هاماک و مخزن تحت فشار زیلمت ایتالیا اشاره کرد.

انواع بوستر پمپ خانگی

تمامی پمپ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به ساختار و ویژگی‌هایشان در بخش‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پمپ خانگی هم دارای انواع مختلفی است که شامل:

 • بوستر پمپ خانگی
 • پمپ جتی خانگی
 • پمپ سانتریفیوژ خانگی
 • پمپ بشقابی خانگی
 • پمپ خانگی با مخزن انبساط
 • پمپ خانگی با کلید اتوماتیک

چگونه یک بوستر پمپ خانگی انتخاب کنیم؟

درواقع این اولین سؤالی است که بیشتر افراد در هنگام خرید بوستر پمپ خانگی می‌پرسند. اینکه چه معیارهایی را باید در هنگام خرید این نوع دستگاه در نظر بگیریم. از آنجا که هدف شما افزایش فشار آب واحدهای آپارتمانی است، نیاز است که عوامل زیر را در تهیه این دستگاه در نظر بگیرید:

 • متراژ هر واحد و متراژ کلی ساختمان
 • تعداد طبقات و تعداد واحدهای قرار گرفته در هر طبقه
 • میزان مصرف آب و برآورد میانگین مصرف چند ماه گذشته
 • تعداد شیر آب
 • تعداد نفرات ساکن
 • تعداد دفعاتی که پمپ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بوستر پمپ خانگی چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد اصلی این نوع بوستر پمپ در خانه‌ها، آپارتمان‌ها، باغ‌ها و ساختمان‌های ویلایی است که به منظور افزایش و تقویت فشار آب برای انتقال به دیگر بخش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع دسته بوستر پمپ خانگی

از نظر دسته، این نوع بوستر به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • بوستر پمپ دور ثابت
 • بوستر پمپ دور متغیر

با توجه به اینکه نمی‌توان این انتظار را داشت که تمامی واحدها در یک زمان مشخص از آب استفاده کنند، برای همین استفاده از نوع ثابت مقرون به صرفه نخواهد بود. به این علت که در نوع ثابت، دستگاه به یکباره خاموش و روشن می‌شود  که همین مسئله باعث آسیب سریع به دستگاه خواهد شد. بهترین راه استفاده از نوع متغیر است که سرعت گردش الکتروپمپ بر اساس میزان فشار وارده کم یا زیاد می‌شود. به این صورت نه تنها همیشه یک فشار ثابتی در ساختمان وجود دارد، بلکه شاهد کاهش مصرف آب و هزینه برق هم خواهیم بود. از پرفروش ترین بوستر پمپ های خانگی به بوستر پمپ خانگی پمپیران و بوستر پمپ خانگی پنتاکس می توان اشاره کرد.

اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ خانگی

این نوع بوستر مانند بقیه مدل‌ها از اجزایی تشکیل شده است که بعضی از آن‌ها مشترک و بعضی دیگر برای خود دستگاه و اختصاصی هستند که شامل:

آیا واقعاً به خرید بوستر پمپ خانگی نیاز است؟

در بوستر، تمامی پمپ‌ها به صورت موازی بسته می‌شوند تا باعث یکسان سازی شدن فشارهای داخل آن شود. در بوستر پمپ خانگی، پمپ‌ها به گونه‌ای قرار می‌گیرند که شیب کمتری داشته باشند تا باعث افزایش عملکرد و انتقال بهتر آبرسانی به واحدهای بالاتر و دیگر بخش‌های دور ساختمانی شود. این مسئله به ویژه در مجتمع‌های مسکونی که تعداد واحدهای بسیار زیادی دارد، بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد و حتماً توصیه می‌شود که قبل از خرید با یک متخصص یا کارشناس این حوزه مشورت کنید.

نکات خرید بوستر پمپ خانگی

در خرید بوستر پمپ خانگی نکاتی وجود دارد که متأسفانه بعضی از فروشنده‌ها برای دریافت سود بالاتر آن‌ها را به مشتریان نمی‌گویند. این نکات شاید خیلی ساده باشند؛ اما در نظر گرفتن آن‌ها در هنگام خرید برای افزایش عملکرد دستگاه خیلی مهم است:

 • برای افزایش بهره وری بهتر است که از منبع دیافراگمی با حجم مخزن بالاتری استفاده کنید.
 • با توجه به متراژ، تعداد واحدها و اندازه لوله مورد نیاز، بوستر متناسب را خریداری کنید تا بعداً دچار مشکل در آبرسانی نشوید.
 • در هنگام خرید، حتماً ضمانت نامه معتبر را از شرکت دریافت نمایید.
 • برندهای متفاوتی در این نوع بوستر پمپ وجود دارد. قبل از خرید، مشخصات هر کدام را کامل مطالعه کنید تا متناسب بودن آن را نیاز خود را بررسی کنید.
 • هیچگاه از افراد یا شرکت‌های نامعتبر خرید نکنید. بوستر دستگاه حساس و مهمی است و یک مشکل کوچک در آن می‌تواند باعث آسیب به کل ساختمان شود.
Summary
Review Date
Reviewed Item
بوستر پمپ خانگی
Author Rating
41star1star1star1stargray
بستن منو