شما چقدر با لوازم جانبی پمپ آب آشنا هستید؟ آیا وقتی که دستگاه پمپ شما آسیب می‌بیند و نیاز به یک قطعه جانبی پمپ آب داشته باشد، می‌توانید آن را تشخیص دهید و خودتان تجهیزات جانبی پمپ آب یا لوازم یدکی پمپ آب را خریداری کنید؟ مسلماً جواب شما صد درصد مثبت نیست و هر چقدر هم که تجربه و شناخت داشته باشید، باز هم نکاتی وجود دارد که فقط متخصصان با آن آشنا هستند. در واقع باید گفت که لوازم جانبی پمپ بیشتر از خود دستگاه اهمیت دارد. بارها پیش آمده است که به خاطر یک اشتباه کوچک در قرار دادن یک قطعه نامناسب، دستگاه آسیب جدی دیده است و متحمل ضرر بسیاری شده‌اید.

فروش لوازم و تجهیزات جانبی پمپ

از ایمن ترین لوازم جانبی پمپ آب است که برای جلوگیری از هر گونه نشت مایع و جامد و گاز از دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیکال سیل فنر موجی و آکارئونی و یک فنره و چند نفره از نمونه سیل های موجود در بازار هستند. مهم‌ترین نکته اینکه سیل مکانیکی نباید در محیط خشک کار کند.
مکانیکال سیل
ست کنترل از یک برد الکترونیکی ساخته شده و وظیفه اتومات کردن پمپ آب را بر عهده دارد. نحوه عملکرد آن بدین صورت است که هنگام باز کردن شیر آب، این دستگاه به پمپ آب دستور داده و پمپ آب شروع به پمپاژ کردن آب می کند.
خرید ست کنترل
تیوپ منبع تحت فشار که در منبع تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد وظیفه کنترل و تنظیم فشار آب را در پمپ آب بر عهده دارد. خیلی از افراد تیوپ مخزن تحت فشار آب را با پمپ اشتباه می‌گیرند و فکر می‌کنند که این دو یکی هستند؛ ولی در واقع کارکرد آن‌ها فرق اساسی دارد. تیوپ منبع تحت فشار آب برای کنترل و تنظیم استفاده از آب به کار گرفته می‌شوند.
خرید تیوپ منبع تحت فشار
از انواع لوازم جانبی پمپ آب است که برای تنظیم فشار مخازن یا جلوگیری از هر گونه نوسان فشار مورد استفاده قرار می گیرد. کلیدهای پرشر انواع مختلفی دارند که بسته به کاربرد و هدف تأسیسات کار در دستگاه استفاده خواهند شد.
خرید کلید اتوماتیک یا کلید پرشر
یکی از ابزارهای محافظ پمپ برای کنترل سطح مایعات به کار می رود. حتماً بسیاری از شما ابزاری شبیه به فلوتر را در کولر یا دیگر وسیله های بزرگ شبیه به آن را مشاهده کرده اید. فلوتر در مواقعی که آب سطح پمپ به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد یا اینکه جریان آب قطع می‌شود, جریان برق سیستم را به صورت کامل قطع می‌کند و مانع از ادامه روند جریان کار می شود.
خرید فلوتر
این لوازم جانبی پمپ را که به عنوان شلنگ منبع تحت فشار معرفی می کنند, برای انتقال آب از پمپ به منابع دیگر استفاده می‌شود که دارای طول و جنس به ترتیب ۸۰ تا ۱۰۰ متر و گالوانیزه است. مقاومت و انعطاف پذیری بالا دو ویژگی هستند که شلنگ های پمپ باید داشته باشند.
خرید شلنگ منبع تحت فشار
پنج راهی پمپ آب از لوازم جانبی پمپ آب می باشد. این پنج راهی بر روی انواع پمپ های خانگی و صنعتی برای اتصالات الزامی یک پمپ مثل اتصال ست کنترل، اتصال به منبع تحت فشار و … نصب می شود.
خرید پنج راهی پمپ آب
دستگاهی است که برای اندازه‌گیری فشار گاز محبوس درون یک محفظه مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین قسمت برای اندازه‌گیری لوله برودون است که به دارای شکل بیضی گونه و با یک طرف مسدود و یک طرف متصل به دستگاه برای اندازه‌گیری است. البته این لوازم جانبی پمپ آب شکل‌های مختلفی دارد که بسته به کاربرد آن مورد استفاده قرار می گیرد.
خرید مانومتر آنالوگ

یکی از دغدغه‌های اصلی مردم در هنگام تعمیر این دستگاه، شناخت لوازم جانبی پمپ بوده است. متأسفانه نداشتن آشنایی و اقدام خودسرانه در تعمیرات دستگاه و تعویض قطعات، در بعضی مواقع باعث آسیب دیدن جدی دستگاه شده است. برای همین آشنایی و شناخت لوازم جانبی پمپ در هنگام خرید، یکی از الزامات است و هر کسی باید حداقل دانش در این خصوص داشته باشد. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.