Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

تیوپ منبع تحت فشار که در منبع تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد وظیفه کنترل و تنظیم فشار آب را در پمپ آب بر عهده دارد. خیلی از افراد تیوپ منبع تحت فشار آب را با پمپ اشتباه می‌گیرند و فکر می‌کنند که این دو یکی هستند؛ ولی در واقع کارکرد آن‌ها فرق اساسی دارد. تیوپ منبع تحت فشار آب برای کنترل و تنظیم استفاده از آب به کار گرفته می‌شوند. در واقع از این تیوپ برای کاهش فشار به پمپ‌ها در هنگام باز کردن شیر استفاده می‌شود و این مسئله می‌تواند باعث افزایش طول عمر پمپ‌ها شود. در واقع پمپ‌ها دستگاه‌های حساسی هستند و با هر بار خاموش و روشن شدن، سریع خراب خواهند شد.

تیوپ منبع تحت فشار

تیوپ های SE.FA ساخت ایتالیا

مدل و حجمدهانه بیرونی (میلیمتر)دهانه داخلی (میلیمتر)قیمت
(24لیتری)EPDM11080تماس بگیرید
(24لیتری)EPDM12090تماس بگیرید
(35-50لیتری)EPDM11080تماس بگیرید
(50-80لیتری)EPDM11080تماس بگیرید
(60-80لیتری)EPDM12595تماس بگیرید
(80-100لیتری)EPDM11080تماس بگیرید
(100-150لیتری)EPDM11080تماس بگیرید
(100-150لیتری)EPDM11095تماس بگیرید
(150-2لیتری)EPDM11080تماس بگیرید
(200-300لیتری)EPDM200150تماس بگیرید
(500-750لیتری)EPDM200150تماس بگیرید

اجزاء تیوپ منبع تحت فشار

تیوپ منبع تحت فشار از سه جز پوسته، تیوب و فلنج تشکیل می‌شود. پوسته شامل یک ورقه 1.5 میلیمتری است که در کارخانه به صورت عدسی قرینه تولید می‌شود در انتها بر روی دستگاه جوش می‌خورد. سپس تیوپ و فلنج بر روی منبع قرار می‌گیرند. بهترین جنس تیوپ منبع تحت فشار از EPDM یا BUTIL است که باعث تولید و آبرسانی تمیز به ساختمان‌ها می‌شود.

کارکرد تیوپ منبع تحت فشار

چگونگی کارکرد دستگاه به این صورت است که در ابتدا آب با فشار به داخل منبع منتقل می‌شود که در آنجا ذخیره خواهد شد. تیوپ منبع تحت فشار در یک محفظه‌ای شامل آب و هوا قرار گرفته است. پس از اینکه شخصی شیر را باز کرد، هوای درون منبع باعث متراکم‌تر شدن آب درون مخزن شده که این باعث انتقال آن به لوله‌ها برای مصرف می‌شود. اگر نیاز افراد از آب داخل تیوب خیلی بیشتر باشد، در این هنگام پمپ روشن شده و باعث انتقال آب می‌شود. در واقع تیوپ منبع تحت فشار در اینجا نقش واسطی را دارد که فشار کمتری به پمپ وارد شود تا طول عمر آن افزایش یابد.

 

خرید تیوپ منبع تحت فشار سفا

 

نحوه روشن شدن پمپ به این صورت است که تیوب تا هنگامی که هشداری برای کاهش سطح آب نداده به فعالیت خود ادامه می‌دهد و سپس پس از اتمام سطح آب و کاهش فشار آب، خود پمپ به صورت خودکار وظیفه آبرسانی و پر کردن تیوپ منبع تحت فشار را بر عهده می‌گیرد. مزیت استفاده از تیوب منبع تحت فشار این است که باعث کاهش فشار به پمپ شده که این مسئله اصطکاک آن را به شدت کاهش و باعث افزایش طول عمر می‌شود. همچنین این روش باعث صرفه جویی در مصرف آب هم خواهد شد.

تیوپ های منبع تحت فشار ظرفیت‌های مختلفی دارند. در واقع این ظرفیت‌ها از 8 تا 3000 لیتر شروع می‌شوند. برای مصرف‌های خانگی ظرفیت تیوب بهتر است که بین 50 تا 60 لیتر و برای ساختمان‌های تک واحدی و ساختمان‌های چند واحدی که از یک پمپ مشترک استفاده می‌کنند حدود 150 لیتر باشد. انتخاب یک ظرفیت مناسب برای تیوپ ها به تعداد واحد و طبقات بستگی باشد و مسلماً هر چه این تعداد بیشتر باشد، باید از ظرفیت بیشتری نیز استفاده کرد.

برای خرید یک تیوپ منبع تحت فشار با کیفیت باید به جنس ورقه پوسته بیشتر از همه دقت کنید. نگران هزینه کردن نباشید؛ زیرا اگر از تیوپ هایی با جنس پوسته‌های نامرغوب استفاده کنید، علاوه بر تعویض و تعمیرهای مداوم، باید خسارت‌های وارد شده به دیگر بخش‌های ساختمان را هم متحمل شوید. برای همین توصیه می­شود که تیوپ های خود را از فروشگاه­های معتبر در سطح شهر خریداری کنید که گارانتی اصلی داشته باشند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
تیوپ منبع تحت فشار
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو