هیچ‌گاه قدرت پمپ پنتاکس CB210 را دست کم نگیرید. در واقع نباید پمپ‌هایی که توسط برند معروف ایتالیایی پنتاکس تولید و عرضه می‌شود، به عنوان یک پمپ کم ارزش نگاه کرد. ساختار خاصی که پنتاکس در تولید محصولات خود به کار می‌برد، کمتر شرکت دیگری به آن دست پیدا کرده است و همین مسئله روی افزایش فروش و محبوبیت تأثیر بسیار بالایی گذاشته شده است. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نمایندگی رسمی فروش پمپ پنتاکس Pentax ایتالیا در تهران و شهرستان ها می باشد.

برای خرید پمپ پنتاکس و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ پنتاکس Pentax با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

پمپ پنتاکس CB210 چیست؟

پمپ پنتاکس CB210 از نمونه پمپ‌های سری CB پنتاکس است. در تولید پمپ‌های سری CB از دو پروانه روبرو هم استفاده شده است، به همین دلیل دارای هد بالایی بوده و به خوبی می‌توانند آب را به تا ارتفاع بسیار بالا و حتی در مساحت‌های بزرگ بدون هیچ مشکلی انتقال دهند.

پمپ پنتاکس CB210 از نمونه پمپ‌های سانتریفیوژی بشقابی است که در ساختمان‌های 4 تا 5 طبقه و حتی بیشتر و همچنین واحدهای صنعتی و کشاورزی بزرگ برای آب‌رسانی به کار گرفته می‌شود. پمپ‌های بشقابی از نمونه پمپ‌هایی هستند که مناسب استفاده برای تأمین آب مراکز و واحد با مساحت و تعداد نفرات متوسط بوده و از آنجا که پمپ پنتاکس CB210 دارای دو پمپ بوده، قدرت بالاتری از بقیه پمپ‌ها دارد، برای همین کاربرد آن امروزه بسیار گسترده است.

پمپ پنتاکس CB210

چرا پمپ آب پنتاکس CB210 در واحدهای مسکونی و صنعتی

این روزها دیگر مانند گذشته نیست که در یک ساختمان یا واحد صنعتی تعداد افراد کمی زندگی کنند. جمعیت افزایش چشمگیری داشته است و ساختمان‌ها جای خود را به آپارتمان‌ها داده و کارگاه‌ها به کارخانه‌های بزرگ تبدیل شده است. این مسئله باعث افزایش نیاز افراد به آب بیشتر می‌شود. بهترین راه برای تأمین چنین نیازی، استفاده از پمپ‌های آب مخصوص است.

در واحدهای مسکونی یا مجتمع‌های صنعتی بزرگ، انتقال آب به نقاط بالا یا دور مسئله اساسی و حیاتی است. اینکه آب بدون هیچ دردسری و با فشار عالی به نقاط مورد نظر برسد و از همه مهم‌تر اینکه افراد یا کارکنان هیچ مشکلی در خصوص فشار آب نداشته باشند. پمپ پنتاکس CB210 پمپی است که به راحتی می‌تواند خواسته و نیاز افراد را در این خصوص تأمین کند. پمپی که به دلیل داشتن دو پروانه در ساختار خود، هد فوق‌العاده بالایی داشته و از این رو می‌تواند بهترین جایگزین در ساختمان‌های بلند به منظور آب‌رسانی به نقاط بالا باشد.

انواع پمپ پنتاکس CB210

بیشتر پمپ‌های پنتاکس در دو سری 00 و 01 تولید و عرضه می‌شوند. تفاوت این دو در قدرت الکتروموتور یا جنس پروانه آن‌ها است. در نوع CB160 تفاوت در قدرت الکتروموتور است. در سری 00 این مدل، قدرت دستگاه 1.5 اسب بخار و در سری 01 قدرت آن برابر با 3 اسب بخار است. در صورتی که این مسئله در پمپ پنتاکس CB210 متفاوت است. در سری 00 و 01 قدرت الکتروموتور برابر 2 اسب بخار است؛ اما جنس پروانه در سری 00، نوریل و در سری 01 برنج است. در ساختار و دیگر ویژگی‌های آن‌ها هیچ تفاوتی وجود ندارد.

ویژگی‌های CB210 چیست؟

ویژگی‌های پمپ پنتاکس CB210 همان‌طور که در بالا نوشتیم برای هر دو سری کاملاً یکسان است. تنها تفاوت در جنس پروانه است. البته ویژگی‌های پمپ پنتاکس CB210 فقط محدود به این‌ها نمی‌شود. ویژگی‌هایی که در ساختار این پمپ به کار رفته است، باعث شده تا آن را به یکی محبوب‌ترین پمپ‌های دو پروانه‌ای در دنیا تبدیل کند. پمپی که به خوبی توانسته در بازار جهان و به ویژه ایران جا باز کند. همان‌طور که خودتان هم مطلع هستید، در خیلی از نقاط کشورمان مسئله انتقال آب به واحدهای بالاتر حتی در شهرهای بزرگ یک مسئله کاملاً جدی است؛ اما خوشبختانه با ورود و عرضه پمپ پنتاکس CB210 دیگر کمتر شرکت و افرادی با این قضیه کاملاً مشکل دارند.

 • دارای دو پروانه با قدرت 2 اسب بخار است.
 • بهترین کاربرد را در سیستم آب های خانگی، صنعتی و شهری دارد.
 • جنس بدنه آن از چدن و جنس پروانه سری 00 و 01 به ترتیب از نوریل و برنج است.
 • محدود دمایی سری 00 با پروانه از جنس نوریل بین 0 تا 50 و سری 01 با پروانه از جنس برنج بین 0 تا 90 درجه دارد.
 • درجه حفاظتی موتور از IP44 و کلاس عایق بندی آن از نوع F است.
 • از بهترین مواد در کشور ایتالیا ساخته شده است.
 • از مهم‌ترین مزیت آن می‌توان به صدای کم، بازدهی بالا و قدرت آبدهی بالا با فشار مناسب اشاره کرد.
 • حداکثر فشار کاری آن 6 بار است.
 • دارای هد حداکثر 100 متر است.
 • مکانیکال سیل و شافت آن به ترتیب از جنس سرامیک – گرافیک و استنلس استیل 416 است.
 • ضمانت نامه معتبر یک ساله اصلی پنتاکس همراه با فروش به خریدار داده می‌شود.

کاربرد CB210

پمپ پنتاکس CB210 به دلیل داشتن دو پروانه روبروی هم و هد بالایی که دارد، به غیر از واحدهای مسکونی، بیشترین کاربرد را در واحدهای صنعتی دارد. در واقع در واحدهای صنعتی که نیاز به انتقال پرفشار آب به دیگر نقاط را دارند، این نوع پمپ‌های دو پروانه‌ای می‌تواند بهترین گزینه برای خرید باشد.

کاربردهای پمپ پنتاکس CB210 شامل موارد زیر است:

 • مجتمع‌های مسکونی حدود 5 طبقه
 • سیستم آتش نشانی
 • بوستر پمپ‌ها
 • واحدهای صنعتی کوچک
 • زمین‌های کشاورزی

در واقع، از پمپ پنتاکس CB210 برای انتقال آب تمیز و سالم یا مایعاتی که دارای خواص مشابهی از نظر فیزیکی و شیمیایی با آب هستند، بسیار کاربرد دارد. در حال اولیه، از این نوع پمپ‌ها برای مصارف خانگی، آبیاری اتوماتیک و دیگر تجهیزات کوچک استفاده می‌شود.

سفارش و خرید پنتاکس CB210

در صورتی که قصد سفارش و خرید پمپ پنتاکس CB210 یا پمپ‌های دو پروانه‌ای را دارید، فقط کافی است که با شرکت تماس بگیرید. کارشناس ما در ابتدا بر اساس نیاز شما به مشاوره برای خرید پمپ می‌پردازد. این مشاوره شامل نوع انتخاب سری مناسب پمپ پنتاکس CB210 و تعداد لازم آن و از همه مهم‌تر جایگاه آن در ساختمان است. کارشناسان در تمامی ساعت اداری آماده پاسخگویی به سؤالات شما درزمینهٔ خرید پمپ پنتاکس CB210 هستند. همچنین می‌توانید پیام خود را ثبت کنید تا در سریع‌ترین با شما تماس گرفته شود.

انواع و مدل های معروف پمپ آب پنتاکس