پمپ پنتاکس PM45 یکی از نمونه پمپ‌های پرفروش برند پرآوازه ایتالیایی پنتاکس است که به دلیل ساختار خاص و تک پروانه ای بودن آن، بیشترین کاربرد در بخش صنعتی، کشاورزی و باغبانی دارد. در بخش‌های صنعتی و کشاورزی، انتقال آب مسئله کاملاً حیاتی است. در واقع عملکرد صحیح و تولید روزانه محصولات همگی در چرخه صنعت به آب وابسته است. از این رو باید از پمپی استفاده شود که آب مورد نیاز را به آسانی و سریع به طبقات بالا یا دیگر نقاط انتقال دهد. پمپ پنتاکس PM45 یکی از پمپ‌هایی است که به صورت گسترده در چنین بخش‌هایی به کار گرفته می‌شود. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نمایندگی رسمی فروش پمپ پنتاکس Pentax ایتالیا در تهران و شهرستان ها می باشد.

برای خرید پمپ پنتاکس و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ پنتاکس Pentax با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

پمپ پنتاکس PM45 چیست؟

پمپ پنتاکس PM45 از گروه سری PM و از نمونه پمپ‌های سانتریفیوژی و تک پروانه ای است که برای تأمین و آبرسانی به واحدهای صنعتی و حتی مسکونی از یک تا چندین طبقه استفاده می‌شود. پمپ پنتاکس مدل PM45 با داشتن توان نیم اسب به خوبی می‌تواند قدرت لازم در جهت افزایش فشار آب در لوله‌ها و شبکه‌های آبرسانی کوچک را دارد.

پمپ آب پنتاکس PM45 با داشتن منحنی بسیار مسطح به راحتی می‌تواند فشار آب موجود را بر بازده به دست آمده برای کارکرد صحیح را تنظیم کرده و آن ثابت و دائمی نگه دارد. برای کارکرد صحیح پمپ باید برای پمپاژ آب تمیز، مایعات غیرخورنده و بدون ذرات ریز استفاده شود. در واقع از پمپ پنتاکس PM45 می‌توان هر آب یا هر مایعی که از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی مشابه با آب است، به کار گرفته شود.پمپ پنتاکس PM45

ویژگی‌های پمپ پنتاکس PM45

پمپ آب پنتاکس مدل PM45 مانند هر پمپ پنتاکس دیگر دارای ویژگی‌های عمومی و منحصر به فرد خود است. در واقع این ویژگی‌های پمپ‌ها است که کارایی آن‌ها را مشخص می‌کند. برای همین توصیه می‌شود که شما قبل از خرید، ابتدا مشخصات فنی و کاربردی آن را با دقت مطالعه کنید. اگر مشخصات با آنچه نیاز شما بود، کاملاً تطابق داشت، سپس اقدام به خرید کنید.

ویژگی‌های فنی پمپ پنتاکس PM45 شامل موارد زیر است:

 • به صورت تک پروانه ای عرضه و تولید می‌شود.
 • دارای توان الکتروموتور نیم اسب است.
 • فرکانس 50 هرتز دارد.
 • جنس بدنه، پروانه و شفت آن به ترتیب چدن، برنز و استیل است.
 • دور الکتروموتور آن 2900 دور در دقیقه بوده که باعث شده تا به صورت متناوب کار کند.
 • این نوع پمپ‌ها مانند بقیه محصولات کم حجم بوده و به راحتی می‌تواند در مکان‌های کوچک قرار بگیرد.
 • این پمپ از نوع سانتریفیوژی و دارای تک پروانه بوده که مناسب‌ترین گزینه برای تأمین و آبرسانی به واحدهای بالاتر است.
 • ابعاد آن برابر با 22*16*26 سانتی متر است.
 • وزن کلی آن 6 کیلوگرم است.
 • بهتر است که به منظور جلوگیری از خراب شدن از انتقال آب تمیز یا هر مایع با خواص فیزیکی و شیمیایی مشابه با آب استفاده شود.
 • قابلیت غوطه ور شدن ندارد.
 • حداکثر فشار بار و ارتفاع پمپاژ آن 6 بار و 35 متر است.
 • حداکثر آبدهی 24 متر مکعب بر ساعت است.
 • قطر ورودی و خروجی آن به طور مساوی برابر با 1 اینچ است.
 • ولتاژ آن 230 ولت و به صورت تکفار است.
 • جنس پایه و پوسته آن آلومینیوم بوده و موتور آن با درجه حفاظتی IP44 فعالیت می‌کند.
 • به دلیل داشتن ساختار خاص، مانند دیگر پمپ‌های پنتاکس، هواگیری آسان‌تری دارد.
 • به همراه ضمانت نامه اصلی یک ساله عرضه می‌شود.

مقایسه این پمپ با دیگر برندها

پنتاکس تنها تولید کننده پمپ در دنیا نیست. شرکت‌های بزرگ دیگری مانند ابارا، داب و حتی پمپیران هم درزمینهٔ تولید و عرضه انواع پمپ‌ها فعالیت می‌کنند؛ اما این وسط تفاوتی بین پنتاکس با دیگر برندها دارد. اگر شما به نظرهای بیشتر کاربران و مشتریان نگاهی بیاندازید، یک نقطه مشترک بین همه آن‌ها مشاهده خواهید کرد.

بیشتر آن‌هایی که از برندهای دیگر استفاده کرده‌اند، در صورت به کار بردن انواع پمپ پنتاکس، دیگر مشتری دائمی این برند شده‌اند. در واقع این ویژگی‌ها و کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آن است که باعث ایجاد تفاوت آن با دیگر محصولات شده است.

ضمانت نامه پمپ پنتاکس

تمامی محصولات پنتاکس با ضمانت نامه یک ساله معتبر عرضه می‌شود. پمپ پنتاکس PM45 مانند بقیه دارای ضمانت نامه اصلی می‌باشد. در واقع هیچ تفاوتی بین انواع مدل‌های مختلف وجود ندارد. ضمانت نامه شامل تعمیر و تعویض قطعات می‌باشد. کارشناس فروش در هنگام تحویل پمپ به شما، تمامی موارد تحت پوشش را به طور کامل توضیح می‌دهد. البته خیلی کم پیش آمده است که افراد برای تعمیر یا هر مسئله دیگری به برگ ضمانت نامه نیاز داشته باشند. در صورتی که مشکل در مورد تحت پوشش باشد، بدون هیچ مسئله‌ای شرکت اقدام به تعمیر دستگاه کند.

کاربرد پمپ پنتاکس PM45

این نوع پمپ برعکس دیگر پمپ‌ها دارای استفاده خاص‌تری هستند. با اینکه چنین مدلی تک پروانه ای است؛ اما دلیل بر کم بودن قدرت آن نیست. بیشتر از این سری پمپ پنتاکس در واحدهای آپارتمانی 1 تا 4 طبقه و از همه بیشتر در واحدهای صنعتی و باغبانی استفاده می‌شود. البته تمامی پمپ‌های پنتاکس را می‌توان در چنین واحدهایی استفاده کرد. به هرحال، بعضی از پمپ‌ها مانند این استفاده خیلی خاص‌تری دارند و از این رو می‌توانند بهترین جایگزین برای نمونه پمپ‌های قدیمی و غیره باشد.

سفارش و خرید پنتاکس PM45

مسئله خرید پمپ همیشه یک معضل اساسی برای افراد به ویژه مالکان ساختمان‌ها است. بیشتر افراد از آنجا که اطلاعات تخصصی در خصوص انواع پمپ ندارند، از این رو ممکن است که در خرید دچار اشتباه شده و پمپ با ویژگی‌های متفاوتی را خریداری کنند. برای همین کارشناسان ما در ابتدا به مشاوره شما می‌پردازند.

کارشناس در ابتدای تماس نیاز شما از خرید پمپ پرس‌وجو می‌کند. در صورتی که شرایط شما مطابق با پمپ پنتاکس PM45 بود، سعی می‌کند تا بهترین نمونه موجود را به شما پیشنهاد دهد. برای خرید، مشاوره و نصب فقط کافی است که با شرکت تماس بگیرید. کارشناسان ما در زمان کاری آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند. همچنین می‌توانید در زمان غیر کاری پیام خود را ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان با شما تماس گرفته شود.