منبع تحت فشار پمپ آب  به نام های دیگری نیز شناخته می شود. از جمله آنها  منبع انبساط یا مخزن تحت فشار یا منبع دیافراگمی پمپ می باشد. این منابع تحت فشار در رنگ های مختلفی عرضه می گردند. مکانیسم عملکرد مخزن تحت فشار یا منبع دیافراگمی اینطور است که به علت وجود تیوپ منبع تحت فشار، هوا با فشار زیاد در آن ذخیره می شود و آب بواسطه این فشار هوا به داخل لوله ها فرستاده می شود.در این لحظه آبی که با فشار بالا در مخزن تحت فشار قرار دارد به محض اینکه شیر باز شد  تخلیه می شود. و اگر شیر آب بیش از مقداری که منبح تحت فشار ذخیره نموده باز شود آنگاه پمپ روشن می شود و آب مورد نیاز را تامین می کند.فشاری که در منبع تحت فشار در نظر گرفته می شود بستگی به عواملی چون متراژ ساختمان، تعداد طبقات و متراژ واحد ها دارد. به طور کلی این فشار بین 20 تا 45 psi تنظیم می شود. توصیه می شود برای پمپ های خانگی منبع دیافراگمی استفاده شود. مزیت استفاده از این منابع این است که باعث کاهش اصطکاک پمپ شده و همچنین فشار لازم برای خروجی آب تامین می گردد. مخزن تحت فشار پمپ آب در حجم های مختلفی در بازار موجود می باشند. این منابع از 5 تا 2000 لیتری برای کاربردهای مختلف از جمله مصارف خانگی , بوستر پمپ های آبیاری ، آتشنشانی و در پمپ های صنعتی استفاده می شوند. همچنین بمنظور تصحیح در اتومات کردن پمپ و جلوگیری از انبساط آب استفاده می گردند. این منابع تحت فشار دارای تیوپ ایتالیایی اصل و با کیفیت بالا هستند که منجر به  افزایش طول عمر تیوپ و عدم تغییر طعم و مزه آب مصرفی می شود. این منابع دارای پایه های بلندی بمنظور نصب آسان لوله های ورودی هستند. همچنین دارای کانکتور استیل هستند تا از زنگ زدگی جلوگیری شود. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نمایندگی فروش منبع تحت فشار یا مخزن تحت فشار برندهای مختلف در تهران و شهرستان ها می باشد.

منبع تحت فشار

برای خرید منبع تحت فشار و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت منبع تحت فشار با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

فروش بهترین برندهای منبع تحت فشار

جدول راهنمای انتخاب تیوپ منبع تحت فشار

لیست قیمت منبع امرا با تیوپ ایتالیایی سفا

(شهریور 1401)

منابع تحت فشار را می توان بر اساس برندها اتخاب و خریداری کرد. ولی در صورتی که اطلاعات زیادی در مورد برندها ندارید و یا اگر اطلاعاتی در مورد اینکه هر حجمی شامل چه برندهایی می شود روی حجم ها کلیک کنید:

محاسبه حجم تانک فشار برای سیستم های بوستر مطابق فرمول زیر صورت می گیرد:

(Ve=0.33*Qmax*((Pa+1)/ ∆P(a-e)*S)*(m3

Qmax= حداکثر گنجایش سیستم بوستر (m3/h)

Pa=فشار قسمت خروجی بوستر پمپ (bar)

(P(a-e∆= اختلاف فشار ورودی و خروجی سیستم بوستر (bar)

S= تعداد استارت (تعداد دفعات استارت زدن سیستم بوستر در ساعت)

که این مقدار برای پمپ های سانتریفیوژ 30 تا 80 و برای پمپ های مستغرق 15 تا 20

قیمت منبع تحت فشار

قیمت منبع تحت فشار با توجه به سایز، کیفیت، برند و دیگر فاکتورها تفاوت می کند و معمولا قیمت آن در بازه یک میلیون تومان تا 50 میلیون تومان است. به علت نوسانات قیمت دلار برای آگاهی از قیمت مخزن تحت فشار با ما تماس بگیرید.

اصولا مهندسین مزایای زیادی برای استفاده از مخزن تحت فشار معرفی می کنند و معتقدند که این منبع در حفظ جریان آب و یکسان سازی نقش مهمی دارد. به طور کلی در مورد مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تاثیر ویسکوزیته‌ی مایع بر عملکرد آن در سیستم آبرسانی و در پروژه ها؛
  • ایجاد حالت خودمالکی بالا در سیستم های آبرسانی؛
  • امکان استفاده برای ایجاد پمپ های هوا در مخزن های نگهداری و پرورش ماهی؛
  • کاهش زمان استفاده از پمپ آب در مجتمع های مسکونی؛
  • کاهش مصرف انرژی با توجه به کاهش ساعت کاری پمپ؛
  • بالا بردن طول عمر پمپ آب به دلیل حفظ جریان پیوسته

 به طور کلی مخزن تحت فشار دو تاثیر خیلی بزرگ بر عملکرد پمپ ها دارد. در وهله اول این پمپ می تواند به عنوان یک منبع ذخیره سازی عمل کند و به هنگام افت جریان آب، وظیفه جبران افت را برعهده بگیرد. این موضوع باعث می‌شود که زمان کار کردن پمپ در سیستم های آبرسانی کمتر شود و در نتیجه طول عمر آن افزایش یابد.

اما تاثیر مهم دیگری که این منبع بر عملکرد پمپ ها دارد این است که جریان آب را یکسان کرده و عملاً از ایجاد پدیده کاویتاسیون و فشار بر روی پمپ جلوگیری می کند. این پدیده به شدت برای پمپ های آب خطرناک است و احتمال صدمه جدی به آنها را دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که این منبع دیافراگمی علاوه بر منفعتی که به سیستم آبرسانی می رساند، به طور کلی در بازدهی و بالابردن طول عمر آن هم نقش مستقیمی دارد. یکی دیگر از ابزارهایی که در منبع تحت فشار استفاده می شود، شلنگ منبع تحت فشار می باشد.

دیگر محصولات