پمپ شناور یک نوع پمپ آب سانتریفیوژ مستغرق است که بیشترین کاربرد آن در زمین های زراعی و باغات است که نیاز به استخراج آب از زیر سطح زمین از چاه های کم عمق و یا عمیق است. یک پمپ شناور برای کار کردن بر زیر سطح زمین طراحی شده است. این پمپ را گاها پمپ چاه عمیق و یا پمپ آبیاری نیز می نامند. مانند پمپ چاه یا انبار فاضلاب که در بسیاری از خانه ها وجود دارد ، پمپ شناور تا زمانی که به طور کامل در آب غوطه ور نباشد کار نخواهد کرد. بر خلاف یک سیستم پمپاژ زمینی که آب را از زیر زمین بیرون می کشد ، پمپ شناور طوری طراحی شده است که آب را با فشار به سطح زمین برساند.  این سری از پمپ ها در دو نوع تک فاز و سه فاز برای مصارف مختلف خانگی و صنعتی تولید و عرضه می شوند. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نمایندگی فروش انواع پمپ شناور در تهران و شهرستان ها می باشد.

برای خرید پمپ شناور و یا جهت دسترسی به کاتالوگ و لیست قیمت پمپ شناور با کارشناسان پمپ خوب تماس بگیرید. 

الکترو-پمپ-شناور

نحوه محاسبه پمپ شناور چیست؟

برای مثال میخواهیم پمپ شناوری با دبی و ارتفاع 180 مترمکعب بر ساعت و ۵۵ متر انتخاب کنیم. از منحنی همپوشانی الکترو پمپ ها مدل پمپ شناور را انتخاب می کنیم. و از منحنی مشخصات هیدرولیکی پمپ افت سوپاپ را در مقدار دبی 180 استخراج می کنیم. (برای مثال این مقدار 1.5 متر است) حال این مقدار را به 55 متر اضافه می کنیم و به عدد 56.5 می رسیم. از آنجایی که منحنی مشخصات برای یک طبقه است و یک طبقه نمی تواند ارتفاع 56.5 را تامین کند لذا ارتفاع مذکور را بر ارتفاع پمپاژ یک طبقه در دبی 180 تقسیم می کنیم. (1.7=56.5/32)
با تقسیم 56.5/2 ارتفاع 28 متر بدست می آید. که بواسطه آن پمپ مورد نظرتان را براحتی می توانید انتخاب کنید.

فروش برندهای مختلف پمپ شناور

کاربرد پمپ شناور

اگر آب مصرفی تان را از یک چاه خصوصی می گیرید ، باید مسئولیت آزمایش آب ، بررسی آن و چگونگی دریافت آب آشامیدنی خانه خود را به عهده بگیرید . سیستم آب خانگی شما متشکل از اجزایی می باشد که این سیستم ها همگی مشغول به کار می باشند تا خانه شما آب نوشیدنی سالم و تمیزی داشته باشد . یک پمپ شناور چاهی دستگاهی است که آب را از چاه به خانه شما می کشد و آب به دست شما می رسد. سیستم آب چاه معمولی دارای یک واحد پمپاژ شناور است که آب را از چاه های زیر زمینی به مخزن تانکر می رساند و فشار داخل هوای آن را تنظیم می کند تا بتوانید از آن استفاده کنید . این پمپ شناور در انواع و اقسام و اندازه های مختلفی برای استفاده در سیستم آب و فاضلاب طراحی شده است . بعضی از این پمپ شناور به منظور خاصی مثلاً برای افزایش فشار آب یا به عنوان خروجی آب در سیستم تقطیر ساخته شده اند. بهتر است نگاهی به چگونگی کارکرد پمپ شناور زیرزمینی در سیستم آب رسانی خانه های خود بیندازیم. برای نصب موتور شناور به تعدادی لوازم جانبی پمپ آب نیاز است. پرکاربردترین قطعات جانبی پمپ آب، ست کنترل و مکانیکال سیل هستند.

پمپ شناور سایزهای مختلفی دارند و دو نوع اصلی از پمپ شناور وجود دارد که برای انتقال آب های آشامیدنی و پیدا کردن آبهای کم عمق استفاده می شود . پمپ شناور زیرزمینی شامل یک سیلندر 2 تا 4 سانتی است که قطر آن 3 تا 5 اینچ است . این لوله دارای یک موتور مهر و موم شده است که نزدیک به بدنه پمپ آب قرار گرفته است . این موتور از ورد آب به داخل لوله جلوگیری می کند و موجب به وجود آمدن یک جریان کوچک می شود . این موتور پروانه را به حرکت در می آورد . وقتی کلید فشار روشن می شود ، پروانه شروع به چرخاندن آب به داخل پمپ می کند . سپس آب از طریق بدنه پمپ با فشار خارج می شود و به سطح زمین می رسد . بقیه قسمت ها شامل کابلی  است که متصل به موتور است   و همچنین  لوله ایی که آب را به سطح زمین و مخزن تانکر می رساند.

اندازه این بخش با توجه به کارایی چاه و نیاز خانواده شما مشخص می شود .  این پمپ شناور باید با توجه به نیاز افراد خانواده و برای استفاده بهینه استفاده شود . هرگز نباید سیستمی نصب کنید که ظرفیت پمپاژ آن بیشتر از مصرف شما باشد ، مگر اینکه بخواهید از مخزن چاه استفاده طبیعی و عادی داشته باشید. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

مزایای پمپ شناور

پمپ شناور زیر زمینی به خاطر کشیدن آب از چاه ، مشکلات و نقص های فنی بیشتری دارند . پمپ شناور زمینی کاربرد اصلیشان را از دست می دهند و باعث سوختن موتور می شوند و باید موتور جدیدی جایگزین آن شود .  پمپ های شناور مشکلات کمتری دارند و می توان تا 25 سال از آنها استفاده کرد . کاویتاسیون یک مشکل رایج در میان پمپ شناور زیر زمینی است . پمپ شناور مشکلات مربوط به کاویتاسیون را ندارند زیرا آنها در سطح عمیق تری از آب قرار می گیرند. پمپ شناور زیر زمینی، بخش اصلی سیستم انتقال آب آشامیدنی خانه شما می باشد . پمپ شناور که برای انتقال آب از چاه به خانه استفاده می شود وسیله ایی کارآمد و مفید بار تامین آب آشامیدنی مفید و سالم برای شما و خانواده تان می باشد . اگر دستگاه پمپ شناور شما مشکلی داشته باشد و نیاز به مشاوره با تکنسین چاه آب دارید ، ما مشاورین ما تماس بگیرید .

دیگر محصولات