Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پمپ‌ شناور (به انگلیسی: Submersible pump) پمپ‌ آب چند طبقه ای است که از دو بخش پمپ و موتور الکتریکی تشکیل شده و در نهایت با یکدیگر کوپل شده اند.  پمپ شناور بسته به تعداد طبقات و اندازه موتور آن می‌تواند به صورت افقی یا مایل نیز نصب شود. محفظه طبقات پمپهای پمپ شناور جریان شعاعی توسط بست طبقات و محفظه طبقات پمپهای جریان مختلط توسط پیچهای دوسر به همدیگر متصل می‌شوند. محفظه مکش بین موتور و پمپ شناور توسط صافی مکش، پمپ آب را در مقابل ذرات درون آب محافظت می‌کند. پمپهای شناور معمولاً دارای سوپاپ یک طرفه می باشد.این نوع پمپ همچنین دارای ویژگی های پمپ های سانتریفیوژ می باشد که در موارد دیگر درباره آنها بحث شده است. برای خرید پمپ شناور و یا استعلام قیمت الکترو پمپ شناور با ما تماس بگیرید.

خرید پمپ شناور

کاربرد پمپ شناور

غالبا از الکترو پمپ شناور جهت استحصال آب از عمق متوسط تا زیاد استفاده می گردد. عمده موارد مصرف پمپ های شناور مصرف خانگی، باغی، کشاورزی، صنعتی می باشند. پمپ شناور مناسب برای پمپاژ آب از چاه ها، مصارف خانگی و سیستمهای آبیاری با اسپرینکل می باشد.

انتخاب پمپ شناور

برای تعیین اسب بخار (HP) پمپ آب خود، صفحه ی شناسایی پمپ خود را مطالعه کنید.
برای پمپ های شناور، به مدارک اصلی نصب آن مراجعه کنید یا پمپ آب را به آرامی از چاه خود جدا کنید. اگر یک پمپ شناور نیاز دارید که کمتر استفاده می شود و زمان اجرای آن طولانی است، مدلی را انتخاب کنید که قدرت بیشتری دارد. با این حال، در انتخاب سایز بزرگتر محتاط باشید تا از قدرت بیش از حد برای اجرای کار اجتناب کنید. پمپ های شناور در دو نوع دو و سه سیمی موجود هستند. پمپ های سه سیمی نیاز به یک پانل کنترل جداگانه دارند (پمپ های دو سیمی دارای کنترل ساخته شده داخلی هستند).

عمق چاه به آب

به گزارش حفاری چاه خود نگاه کنید. باید عمق چاه به آب در آن لیست شده باشد. اگر در دسترس نباشد، شما به راحتی می توانید عمق آب را با اتصال یک طعمه کوچک ماهیگیری به انتهای یک رشته محاسبه کنید. رشته را به سمت پایین چاه ببرید تا زمانی که احساس می کنید که طعمه شناور است. سپس رشته را بالا بیاورید و آن را در سطح زمین علامت بزنید و آن را اندازه گیری کنید تا عمق چاه بدست آید.

شما به چه نوع پمپ شناوری نیاز دارید؟

یک پمپ بر اساس عمق چاه به آب خود انتخاب کنید:

  • نوع پمپ بر اساس عمق
  • کمتر از 25 اینچ : از یک پمپ جت کوچک کم عمق استفاده کنید
  • 25 – 110 اینچ : از یک پمپ جت عمیق استفاده کنید
  • 25 – 400 : از یک پمپ شناور 4 اینچی استفاده کنید
تفاوت الکتروپمپ کوپله مستقیم و کوپله غیر مستقیم چیست؟

الکتروپمپ ها بصورت 2 مدل رایج ساخته می شوند، الف)کوپله مستقیم ب)کوپله غیر مستقیم.
در نوع کوپله مستقیم الکتروموتور و پمپ بدون هیچ واسطه بصورت مستقیم به یکدیگر وصل می شوند و این امر باعث مزایای بسیار زیادی می شود، که می تواند به بی صدا بودن الکتروپمپ، راندمان بالا موتور و بهینه سازی مصرف انرژی، کم شدن استهلاک بین پمپ و موتور اشاره کرد.
از جمله مزایای قابل توجه این الکتروپمپ ها حداقل استفاده از فضا جهت نصب می باشد. دیگری اینکه این الکترپمپ ها با توجه به تکنولوژی کوپله مستقیم دارای عمر مفید بالایی می باشند. در کارخانجات صنعتی پمپ آب ونزو می توان گفت 90% محصولات به صورت فرآیند کوپله مستقیم ساخته می شوند.
الکتروپمپ های کوپله غیر مستقیم با توجه به اینکه دارای مزیت حداکثر آبدهی در سیستم های آبرسانی می باشند. اما نیاز به دقت کامل این موضوع هست که حتماً هنگام مونتاژ بروی شاسی کاملا به صورت موازی و هم تراز ساخته شوند که این عمل با دستگاه لیزر موازی و ساعت تراز قابل انجام هست همچنین ساختن شاسی با استفاده از آهن آلات با سایز مناسب نیز مهم می باشد. با توجه به اینکه این نوع محصول الکتروموتور و پمپ با واسطه کویلینگبه یکدیگر متصل می شود که الکتروپمپ در اثر غیر هم ترازی در قسمت کوپلینگ ها و بلبرینگ ها و شفت و در نهایت پروانه دچار آسیب جدی می شوند که این امر منجر به تعویض قطعات یاد شده می باشد. که در کارخانجات صنعتی پمپ آب ونزو 10% محصولات با توجه به نیاز بازار به این شکل عرضه می شود.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ شناور
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو