Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پمپ شناور یک نوع پمپ آب سانتریفیوژ مستغرق است که بیشترین کاربرد آن در زمین های زراعی و باغات است که نیاز به استخراج آب از زیر سطح زمین از چاه های کم عمق و یا عمیق است. یک پمپ شناور برای کار کردن بر زیر سطح زمین طراحی شده است . مانند پمپ چاه یا انبار فاضلاب که در بسیاری از خانه ها وجود دارد ، پمپ شناور تا زمانی که به طور کامل در آب غوطه ور نباشد کار نخواهد کرد . بر خلاف یک سیستم پمپاژ زمینی که آب را از زیر زمین یبرون می کشد ، پمپ شناور طوری طراحی شده است که آب را با فشار به سطح زمین برساند. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نمایندگی فروش انواع پمپ شناور در تهران و شهرستان ها می باشد. لطفا برای خرید پمپ شناور و یا جهت دسترسی به کاتالوگ و لیست قیمت پمپ شناور با ما تماس بگیرید. پمپ شناور

اگر آب مصرفی تان را از یک چاه خصوصی می گیرید ، باید مسئولیت آزمایش آب ، بررسی آن و چگونگی دریافت آب آشامیدنی خانه خود را به عهده بگیرید . سیستم آب خانگی شما متشکل از اجزایی می باشد که این سیستم ها همگی مشغول به کار می باشند تا خانه شما آب نوشیدنی سالم و تمیزی داشته باشد . یک پمپ چاه شناور دستگاهی است که آب را از چاه به خانه شما می کشد و آب به دست شما می رسد .

سیستم آب چاه معمولی دارای یک واحد پمپاژ شناور است که آب را از چاه های زیر زمینی به مخزن تانکر می رساند و فشار داخل هوای آن را تنظیم می کند تا بتوانید از آن استفاده کنید . این پمپ های شناور در انواع و اقسام و اندازه های مختلفی برای استفاده در سیستم آب و فاضلاب طراحی شده است . بعضی از این پمپ های شناور به منظور خاصی مثلاً برای افزایش فشار آب یا به عنوان خروجی آب در سیستم تقطیر ساخته شده اند .

بهتر است نگاهی به چگونگی کارکرد پمپ های شناور زیرزمینی در سیستم آب رسانی خانه های خود بیندازیم .

پمپ های شناور سایزهای مختلفی دارند و دو نوع اصلی از پمپ های شناور وجود دارد که برای انتقال آب های آشامیدنی و پیدا کردن آبهای کم عمق استفاده می شود . پمپ زیرزمینی شناور شاما یک سیلندر 2 تا 4 سانتی است که قطر آن 3 تا 5 اینچ است . این لوله دارای یک موتور مهر و موم شده است که نزدیک به بدنه پمپ آب قرار گرفته است . این موتور از ورد آب به داخل لوله جلوگیری می کند و موجب به وجود آمدن یک جریان کوچک می شود . این موتور پروانه را به حرکت در می آورد . وقتی کلید فشار روشن می شود ، پروانه شروع به چرخاندن آب به داخل پمپ می کند . سپس آب از طریق بدنه پمپ با فشار خارج می شود و به سطح زمین می رسد . بقیه قسمت ها شامل کابلی  است که متصل به موتور است   و همچنین  لوله ایی که آب را به سطح زمین و مخزن تانکر می رساند .

اندازه این بخش با توجه به کارایی چاه و نیاز خانواده شما مشخص می شود .  این پمپ شناور باید با توجه به نیاز افراد خانواده و برای استفاده بهینه استفاده شود . هرگز نباید سیستمی نصب کنید که ظرفیت پمپاژ آن بیشتر از مصرف شما باشد ، مگر اینکه بخواهید از مخزن چاه استفاده طبیعی و عادی داشته باشید .

مزایای پمپ شناور

پمپ های آب شناور زیر زمینی به خاطر کشیدن آب از چاه ، مشکلات و نقص های فنی بیشتری دارند . پمپ های شناور زمینی کاربرد اصلیشان را از دست می دهند و باعث سوختن موتور می شوند و باید موتور جدیدی جایگزین آن شود .  پمپ های شناور مشکلات کمتری دارند و می توان تا 25 سال از آنها استفاده کرد . کاویتاسیون یک مشکل رایج در میان پمپ های شناور زیر زمینی است . پمپ های شناور مشکلات مربوط به کاویتاسیون را ندارند زیرا آنها در سطح عمیق تری از آب قرار می گیرند .

پمپ زیر زمینی شناور ، بخش اصلی سیستم انتقال آب آشامیدنی خانه شما می باشد . پمپ آب شناور که برای انتقال آب از چاه به خانه استفاده می شود وسیله ایی کارآمد و مفید بار تامین آب آشامیدنی مفید و سالم برای شما و خانواده تان می باشد . اگر دستگاه پمپ شناور شما مشکلی داشته باشد و نیاز به مشاوره با تکنسین چاه آب دارید ، ما مشاورین ما تماس بگیرید .

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ شناور
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو