پمپ شناور یک نوع پمپ آب سانتریفیوژ مستغرق است که بیشترین کاربرد آن در زمین های زراعی و باغات است که نیاز به استخراج آب از زیر سطح زمین از چاه های کم عمق و یا عمیق است. یک پمپ شناور برای کار کردن بر زیر سطح زمین طراحی شده است. این پمپ را گاها پمپ چاه عمیق و یا پمپ آبیاری نیز می نامند. مانند پمپ چاه یا انبار فاضلاب که در بسیاری از خانه ها وجود دارد ، پمپ شناور تا زمانی که به طور کامل در آب غوطه ور نباشد کار نخواهد کرد. بر خلاف یک سیستم پمپاژ زمینی که آب را از زیر زمین بیرون می کشد ، پمپ شناور طوری طراحی شده است که آب را با فشار به سطح زمین برساند.  این سری از پمپ ها در دو نوع تک فاز و سه فاز برای مصارف مختلف خانگی و صنعتی تولید و عرضه می شوند. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نمایندگی فروش انواع پمپ شناور در تهران و شهرستان ها می باشد.

برای خرید پمپ شناور و یا جهت دسترسی به کاتالوگ و لیست قیمت پمپ شناور با کارشناسان پمپ خوب تماس بگیرید. 

الکترو-پمپ-شناور

نحوه محاسبه پمپ شناور چیست؟

برای مثال میخواهیم پمپ شناوری با دبی و ارتفاع 180 مترمکعب بر ساعت و ۵۵ متر انتخاب کنیم. از منحنی همپوشانی الکترو پمپ ها مدل پمپ شناور را انتخاب می کنیم. و از منحنی مشخصات هیدرولیکی پمپ افت سوپاپ را در مقدار دبی 180 استخراج می کنیم. (برای مثال این مقدار 1.5 متر است) حال این مقدار را به 55 متر اضافه می کنیم و به عدد 56.5 می رسیم. از آنجایی که منحنی مشخصات برای یک طبقه است و یک طبقه نمی تواند ارتفاع 56.5 را تامین کند لذا ارتفاع مذکور را بر ارتفاع پمپاژ یک طبقه در دبی 180 تقسیم می کنیم. (1.7=56.5/32)
با تقسیم 56.5/2 ارتفاع 28 متر بدست می آید. که بواسطه آن پمپ مورد نظرتان را براحتی می توانید انتخاب کنید.

پمپ شناور داب از سری پمپ های پرمصرف شرکت پمپ داب ایتالیا می باشد. این پمپ یکی از انواع پمپ‌های این شرکت معروف بین المللی است که برای افزایش فشار آب در سیستم‌های آبرسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پمپ آب بیشتر از همه در صنعت کشاورزی برای انتقال آب چاه های عمیق و کم عمق استفاده می‌شود. کارکرد پمپ کفکش شناور داب به این صورت است که مایع در ابتدا وارد پروانه اول شده و پس از گذشتن از سیستم طبقه بندی، از پروانه دوم خارج می‌شود که در نتیجه فشار آب را افزایش می‌دهد.


پمپ شناور داب

پمپ شناور، قدمتی بیش از 50 سال دارد. پمپ شناور ابارا که یک نوع پمپ مستغرق است و به منظور انتقال آب از چاه‌ها به ویژه چاه‌های زمین کشاورزی استفاده می‌شود. برای همین است که در صنعت کشاورزی بیشتر از بقیه محبوبیت زیادی دارد. این پمپ ابارا ایتالیا دارای پروانه است که آب در ابتدا از وارد بخش پروانه شده و سپس بعد از گردش و سپری کردن بقیه پروانه‌ها، از قسمت نهایی خارج می‌شود.
خرید پمپ شناور ابارا
پمپ شناور پنتاکس از سری پمپ های پرکاربرد پمپ ایتالیایی شناخته شده در بازار ایران است. این پمپ آب ایتالیایی در دو سری 5PES و 4S تولید می شوند. جنس بدنه هر دو سری پمپ شناور استیل می باشد. سری 4S آن در دو مدل تک فاز و سه فاز عرضه می گردند. پمپ آب شناور پنتاکس سری 5PES جهت پمپاژ آب تمیز استفاده می شود و برای چاه های عمیق کاربرد دارد.
خرید پمپ شناور پنتاکس
شرکت پمپ پارس ناصری تولیدکننده پمپ شناور پارس ناصری یکی از معروف ترین برندهای تولید پمپ آب در ایران است که امروزه یکی از بهترین الکتروپمپ های شناور را در ایران تولید می کند، همچنین پمپ شناور پارس ناصری مناسب چاه هایی است که خورندگی دارند و دارای املاح و آب های شور و آب های پر از ماسه هستند.
خرید پمپ شناور ناصری
پمپ شناور لوارا یکی از محصولات موجود در بازار است که تنوع بسیار بالایی در مدل‌های مختلف دارد و آنها را در سری‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌کند. این پمپ لوارا قابلیت کار در حجم‌های متفاوتی را دارند که این حجم متفاوت می‌تواند نحوه استفاده از آنها را نیز تحت تأثیر قرار دهد. به همان اندازه‌ای که تنوع در این پمپ‌ها بالا رفته، امکان به کار گرفتن آنها در نقش‌های مختلف هم افزایش یافته است و به همین دلیل مشتریان تمایل زیادی به استفاده از این محصولات دارند.
خرید پمپ شناور لوارا
پمپ شناور اسپیکو از محصولات شرکت پمپ اسپیکو می باشد. پمپ اسپیکو یکی از تولیدات شرکت صنایع پمپ سعدی می باشد. این شرکت بیش از ۳۰ سال در زمینه تولید تجارت انواع پمپ های صنعتی ،کشاورزی و تاسیساتی فعالیت دارد.
خرید پمپ شناور اسپیکو
پمپیران یکی از بهترین برند ایرانی است که آن را به عنوان یکی از قوی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده در طراحی، ساخت و تولید انواع پمپ داخلی مانند پمپ شناور پمپیران به حساب می‌آورند. شرکت پمپیران فعالیت خود را از سال 1354 در ایران و در شهر تبریز آغاز کرد. پمپ شناور پمپیران پمپی عالی و باکیفیت است که در داخل کشور همراه با دیگر برندهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
خرید پمپ شناور پمپیران
پمپ شناور لیو یکی از محصولات برجسته این شرکت چینی برای انتقال آب و پساب‌های صنعتی و غیر صنعتی است که ویژگی‌های متمایز و منحصر به فردی دارد. این پمپ لیو در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند، قابلیت انتقال آب تمیز از چاه را دارند و می‌توانند آن را به ارتفاع‌های مورد نظر ارسال کنند. نکته قابل توجه در مورد پمپ‌ شناور لیو این است که از مواد با کیفیت و مقاوم در برابر خوردگی در ساخت آنها استفاده شده است.
خرید پمپ شناور لیو
پمپ شناور ویلو از محصولات شرکت ویلو آلمان می باشد.
خرید پمپ شناور ویلو
پمپ شناور راد پمپ از محصولات شرکت راد پمپ تواید ایران می باشد. این پمپ دارای قطعات از جنس استنلس استیل و چدن داکتیل بوده و بسیار کم صدا می باشد.
خرید پمپ شناور رادپمپ
پمپ شناور جهان پمپ از محصولات شرکت جهان پمپ تولید ایران می باشد. این شرکت در زمینه تولید پمپ های کف کش و شناور فعالیت می نماید.
خرید پمپ شناور جهان پمپ

فروش برندهای مختلف پمپ شناور

کاربرد پمپ شناور

اگر آب مصرفی تان را از یک چاه خصوصی می گیرید ، باید مسئولیت آزمایش آب ، بررسی آن و چگونگی دریافت آب آشامیدنی خانه خود را به عهده بگیرید . سیستم آب خانگی شما متشکل از اجزایی می باشد که این سیستم ها همگی مشغول به کار می باشند تا خانه شما آب نوشیدنی سالم و تمیزی داشته باشد . یک پمپ شناور چاهی دستگاهی است که آب را از چاه به خانه شما می کشد و آب به دست شما می رسد. سیستم آب چاه معمولی دارای یک واحد پمپاژ شناور است که آب را از چاه های زیر زمینی به مخزن تانکر می رساند و فشار داخل هوای آن را تنظیم می کند تا بتوانید از آن استفاده کنید . این پمپ شناور در انواع و اقسام و اندازه های مختلفی برای استفاده در سیستم آب و فاضلاب طراحی شده است . بعضی از این پمپ شناور به منظور خاصی مثلاً برای افزایش فشار آب یا به عنوان خروجی آب در سیستم تقطیر ساخته شده اند. بهتر است نگاهی به چگونگی کارکرد پمپ شناور زیرزمینی در سیستم آب رسانی خانه های خود بیندازیم. برای نصب موتور شناور به تعدادی لوازم جانبی پمپ آب نیاز است. پرکاربردترین قطعات جانبی پمپ آب، ست کنترل و مکانیکال سیل هستند.

پمپ شناور سایزهای مختلفی دارند و دو نوع اصلی از پمپ شناور وجود دارد که برای انتقال آب های آشامیدنی و پیدا کردن آبهای کم عمق استفاده می شود . پمپ شناور زیرزمینی شامل یک سیلندر 2 تا 4 سانتی است که قطر آن 3 تا 5 اینچ است . این لوله دارای یک موتور مهر و موم شده است که نزدیک به بدنه پمپ آب قرار گرفته است . این موتور از ورد آب به داخل لوله جلوگیری می کند و موجب به وجود آمدن یک جریان کوچک می شود . این موتور پروانه را به حرکت در می آورد . وقتی کلید فشار روشن می شود ، پروانه شروع به چرخاندن آب به داخل پمپ می کند . سپس آب از طریق بدنه پمپ با فشار خارج می شود و به سطح زمین می رسد . بقیه قسمت ها شامل کابلی  است که متصل به موتور است   و همچنین  لوله ایی که آب را به سطح زمین و مخزن تانکر می رساند.

اندازه این بخش با توجه به کارایی چاه و نیاز خانواده شما مشخص می شود .  این پمپ شناور باید با توجه به نیاز افراد خانواده و برای استفاده بهینه استفاده شود . هرگز نباید سیستمی نصب کنید که ظرفیت پمپاژ آن بیشتر از مصرف شما باشد ، مگر اینکه بخواهید از مخزن چاه استفاده طبیعی و عادی داشته باشید. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

مزایای پمپ شناور

پمپ شناور زیر زمینی به خاطر کشیدن آب از چاه ، مشکلات و نقص های فنی بیشتری دارند . پمپ شناور زمینی کاربرد اصلیشان را از دست می دهند و باعث سوختن موتور می شوند و باید موتور جدیدی جایگزین آن شود .  پمپ های شناور مشکلات کمتری دارند و می توان تا 25 سال از آنها استفاده کرد . کاویتاسیون یک مشکل رایج در میان پمپ شناور زیر زمینی است . پمپ شناور مشکلات مربوط به کاویتاسیون را ندارند زیرا آنها در سطح عمیق تری از آب قرار می گیرند. پمپ شناور زیر زمینی، بخش اصلی سیستم انتقال آب آشامیدنی خانه شما می باشد . پمپ شناور که برای انتقال آب از چاه به خانه استفاده می شود وسیله ایی کارآمد و مفید بار تامین آب آشامیدنی مفید و سالم برای شما و خانواده تان می باشد . اگر دستگاه پمپ شناور شما مشکلی داشته باشد و نیاز به مشاوره با تکنسین چاه آب دارید ، ما مشاورین ما تماس بگیرید .