منبع کویل دار یکی از منابع پرمصرف و بهینه است که برای تأمین آبگرم بهداشتی واحدهای مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و جز تاسیسات گرمایشی است. در واقع هدف از کاربرد منبع کوئل دار افقی و عمودی (ایستاده) برای گرم کردن آب سرد ورودی شهر است. آب داغ یا بخار ایجاد شده توسط بویلر دستگاه در داخل کویل حرارتی و با استفاده از چند لوله رفت و برگشت حرارتی گردش می‌کند. جنس این لوله‌ها عموماً از مس است. پس از تبادل حرارت با دیوار لوله‌ها از منبع کوئل دار خارج می‌شود. این تبادل حرارت باعث گرم شدن دیواره لوله مسی و در نتیجه آب سرد احاطه کننده محیط پیرامون می‌شود. در ساخت منابع آبگرم کویلی، دوجداره، انبساط و ذخیره آب سرد مصرفی، معمولا از ورق فولادی با پوشش آبکاری گالوانیزه و بعضا در صنایع غذایی و دارویی از ورق استیل استفاده می گردد. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نماینده فروش بهترین برندهای منابع آب گرم کوئل دار دوجداره در تهران و شهرستان ها می باشدمحاسبه و تعیین ضخامت ورق فولادی که در ساخت منابع آب گرم کویلی، منبع دوجداره، منبع ذخیره سوخت و… استفاده می شود ، بر اساس فشار آب درون منبع و همچنین استانداردهای بین المللی مخازن تحت فشار، بسیار پر اهمیت است.

برای خرید منابع آب گرم کوئل دار دوجداره و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت منابع آب گرم کوئل دار دوجداره با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.
منبع_کویل_دار_ایستاده
منابع-کوئل-دار-افقی

مخزن کوئل دار افقی پایا گسترش

  • [table id=koroya2 /]
کوئل-دار-عمودی

مخزن کوئل دار عمودی پایا گسترش

  • [table id=koroya3 /]

چرا باید از منبع کویل دار استفاده کرد؟

آب گرم نیاز اساسی تمامی واحدهای مسکونی و صنعتی و غیره است. تأمین آب گرم کافی همیشه هم آسان نیست. یکی از مشکلات جلوگیری دسترسی به این مسئله، خرابی منبع است. در گذشته بیشتر از منبع دو جداره در موتورخانه برای تأمین آبگرم مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ اما خیلی سال است که کم کم این منابع جای خود را به منبع کویل دار می‌دهند. در ساخت منبع کویل دار فقط از یک بدنه با جنس‌های مخصوص استفاده می‌شود. این مسئله باعث می‌شود تا ترکیدگی یا رسوب زدایی در آن بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود. همچنین هزینه کمتری را هم روی دوش صاحب‌خانه یا کارخانه قرار دهد. از طرفی دیگر، به دلیل قرار گرفتن منبع انتقال حرارت اصلی داخل خود کویل، کاهش و اتلاف حرارت خیلی کمتر است. در واقع، بیشتر حرارت‌های ایجاد شده صرف گرم شدن آب سرد می‌شود. دلایل دیگر استفاده از منبع کویل دار در استفاده از چندین لوله است. به کار بردن شاخه‌های متعدد برای لوله کشی، باعث افزایش جریان آب داغ و زیاد شدن حرارت گرمایی می‌شود. در نتیجه این مسئله باعث افزایش زمان سریع گرم شدن آب سرد ورودی خواهد شد.

مزیت دیگر که البته کمی هم در بالا به آن اشاره شد، فعال بودن دستگاه در صورت رسوب گرفتن یکی از لوله‌ها است. در صورتی که یکی از لوله‌های منبع رسوب گرفته یا به هر دلیلی مسدود شود، آب یا بخار خارج شده از طریق دیگر لوله‌ها در جریان خواهد بود. این مسئله نگرانی ناشی از خاموش شدن دستگاه و نبود آب گرم برای چند روز را از بین خواهد برد. دیگر مزیت استفاده از این منبع، کاهش مصرف انرژی است. در صورتی که آب سرد گرم شده در لوله مورد مصرف قرار نگیرد، به داخل منبع بازگردانده می‌شود. در واقع، می‌توان گفت هم کاهش مصرف انرژی و هم کاهش مصرف آب. نکته مهم دیگر اینکه در ساخت لوله‌های داخل کویل می‌توان از جنس مس استفاده کرد. مس ضریب بالای حرارت بوده و به خوبی و خیلی سریع گرما را انتقال می‌دهد. همچنین طول عمر بالاتری نسبت به بقیه جنس‌ها دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از منبع کوئل دار در جنس مخصوص آن است؛ موردی که در بالا اشاره کردیم. جنس ورقه‌های به کار رفته در ساخت منبع کویل دار از ورقه‌های فولادی با روکش گالوانیزه است. این ورقه‌ها توان و مقاومت بالاتری دارند. همچنین به راحتی می‌توان بر اساس میزان فشار، ضخامت آن را تعیین کرد. ضخامت آن چیزی حدود بین 4 تا 16 میلی‌متر است.

منبع کویل دار در بیمارستان ها، مراکز صنعتی، ساختمان های مسکونی، استخرها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و آب بهداشتی و گرم مورد نیاز آنها را تولید می کند. منبع کویل دار نسبت به سایر دستگاه های تولید کننده آب گرم بهداشتی مانند منابع دوجداره بهتر است، چون برای ساخت آن از یک بدنه استفاده شده است و اگر دچار مشکلاتی همچون ترکیدگی و رسوب گرفتگی شود به راحتی تعمیر می شود. همچنین به خاطر وجود منبع اصلی انتقال حرارت در مخزن موجود در منبع کویل دار، افت حرارتی بسیار کمی دارد. منبع کویل دار معمولاً از ورق گالوانیزه تشکیل می شود ولی اگر بخواهد در فشارهای بالاتر مورد استفاده قرار بگیرد، باید داخل آن را با با اپوکسی پوشش دهیم. ضخامت ورق های فولادی که برای منابع کویل دار استفاده می شود با توجه به فشار دستگاه و دمای آن محاسبه می شود. منابع کویل دار در دو نوع عمودی و افقی تولید می شوند و با توجه به مکانی که برای نصب آنها در نظر گرفته شده است، انتخاب می شوند. منابع کویل دار گاهی یک کویلی و گاهی دارای دو کویل گرمایشی هستند و فضایی که برای قرار دادن منبع کویل دار مورد نظر است، عامل مهمی برای انتخاب منبع کویل دار است.

منبع کوئل دار چگونه کار می‌کند؟

مکانیزم کارکرد منبع کوئل دار خیلی راحت است. از یک طرف آب گرم شده یا بخار تولید شده در بویلر بین کویل ها و داخل لوله‌ها انتقال پیدا می‌کند. گرمای تولید شده ناشی باعث گرم شدن بدنه لوله و انتقال حرارت به آب سرد دور آن می‌شود. در نتیجه آب سرد خیلی زود گرم می‌شود و به واحد مصرفی بازگردانده می‌شود.

انواع منبع کوئل دار

این منبع به دو صورت افقی و ایستاده عرضه می‌شود. اینکه کدام مورد را انتخاب کنید، به محل و نوع مصرف شما بستگی دارد. برای واحدهایی که موتورخانه آن‌ها ظرفیت فضایی کمی دارد، بهترین گزینه انتخاب منبع ایستاده است. در واقع، در بیشتر آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی با واحدهای بسیار زیاد از منبع کوئل دار ایستاده می‌شود. برای اینکه تغییر و کم و زیاد کویل و غیره در این نوع خیلی راحت‌تر و سریع‌تر از نوع افقی آن است.

این منبع در کجا استفاده می‌شود؟

در یک کلمه پاسخ می‌دهیم، در همه جا. همه جا به ویژه واحدهای بزرگ با مصرف زیاد به این منبع نیاز دارند. آب مسئله حیاتی برای بسیاری از واحدها است؛ آن هم اگر آب گرم باشد. سیستم‌های قدیمی مورد استفاده این روزها دیگر جوابگوی نیاز ساکنین منزل نیست.

آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های بزرگ، کارخانه‌ها، ساختمان‌های اداری از مهم‌ترین فضاهایی هستند که به منبع کویل دار برای گرم کردن سریع آب مصرفی خود نیاز دارند. هیچ محدودیتی هم در استفاده از نقاط کشوری ندارد؛ یعنی هر ساختمانی در هر شهری می‌تواند از آن استفاده کند.

قیمت منبع کویل دار

اول از همه شما باید تعیین کنید که چه نوع منبع کویل داری مورد نیازتان است. این هم به مصرف و مکان شما بستگی دارد. قیمت منبع کویل دار بسته به نوع و ویژگی‌های مورد استفاده در آن متفاوت است. برای دریافت قیمت و بروشور حتماً با شرکت تماس بگیرید. کارشناس که خود در این زمینه خبره است، به خوبی شما در این خصوص راهنمایی می‌کند. اینکه چه مدلی را بر اساس نیاز خود خریداری کرده تا بیشترین مزیت را به دست بیاورید.

این منبع خیلی تخصصی است. نمی‌توان با داشتن چند اطلاعات جزئی یک نوع خریداری کرد. ویژگی‌های بسیار زیادی را شما باید در هنگام خرید منبع کویل دار در نظر بگیرید. ویژگی‌هایی که نیاز به دانش تخصصی دارند و شما از آن‌ها بی‌خبر هستید. برای دریافت اطلاعات تخصصی که به شما در انتخاب دقیق منبع کمک می‌کند، بهترین راه تماس با کارشناس فروش خبره است. کارشناسان شرکت در تماس شما و دریافت اطلاعات اولیه که شامل نیاز، هدف، تعداد واحد، متراژ و غیره و بررسی و تطابق آن‌ها با مدل‌های مختلف، بهترین نوع را انتخاب می‌کنند. برای خرید چنین دستگاه حساسی به هیچ وجه نباید عجله کرد. فقط حتماً در هنگام تماس اطلاعات را کامل بدهید تا اشتباهی در انتخاب مدل پیش نیاید.

 

دیگر محصولات