پمپ سمپاش از اصلی ترین لوازم باغبانی به حساب می آید. زیرا مبارزه با آفات در کشاورزی و باغداری بسیار پر اهمیت می باشد. جلوگیری از آفات در باغ ها و مزارع کشاورزی از مباحث مهم در زمینه کشاورزی می باشد. از پمپ سمپاش برای سرعت بخشیدین به عملیات سمپاشی و صرفه جویی در مصرف سم استفاده می گردد. پمپ سمپاش بسته به مکان مورد استفاده و نوع کاربرد و مشاغل مختلف، طرح ها و انواع مختلفی دارد. با پیشرفت صنایع کشاورزی و پیشرفت تکنولوژي، تجهیزات پیشرفته و مدرنی برای سمپاشی مزارع و باغات طراحی و تولید شده است. امروزه صنایع بزرگی در زمینه تولید پمپ سم پاش و دیگر لوازم کشاورزی به صورت حرفه ای کار می کنند. از معروف ترین برندهای پمپ سمپاش می توان به سمپاش لوشانگ، سمپاش دیانا و سمپاش برتولینی اشاره کرد. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نماینده فروش پمپ سمپاش در تهران و شهرستان ها می باشد.

برای خرید پمپ سمپاش و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ سمپاش با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

برندهای معروف پمپ سمپاش

هیوندای


هیوندای

لوشانگ تایوان


لوشانگ-لوگو

دیانا چین


دیانا

برتولینی ایتالیا


برتولینی

انواع پمپ سمپاش

 • پمپ سمپاش دستی و شارژی

این نوع سمپاش معمولا در مصارف خانگی، گلخانه ها و باغ های نسبتا کوچک قابل استفاده هستند. سمپاش کتابی نوعی سمپاش دستی است به صورت کوله پشتی قرار می گیرد و فرد مصرف کننده در حین کار با یک دست تلمبه می زند و با دست دیگر سمپاشی می کند. سم پاش کتابی برای سمپاشی مزارع و باغچه ها استفاده می شوند. نوع دیگر آن سمپاش های کوله ای یا شارژی هستند. بهترین نکته در مورد این سمپاش ها این است که اگر شارژ آنها تمام شد قابل استفاده بصورت دستی نیز هستند. شما می توانید پس از سفارش محصول خود به نمایندگی تهران، آن را در اقصی نقاط ایران از جمله استان ها و شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، گلستان، گرگان، مازندران، ساری، رشت، گیلان، خراسان، خوزستان، اهواز، آبادان، کرمان، یزد، همدان، کرج، قم، کرمانشاه، ارومیه، اردبیل، بندرعباس، اراک، زنجان، قزوین، ارومیه، لرستان، خرم آباد، کردستان، سنندج، زاهدان، بوشهر، بیرجند و یاسوج تحویل بگیرید.

پمپ سمپاش دستی بیشتر کاربرد خانگی یا گلخانه‌ای دارد و به دلیل وزن سبکی که دارد، به راحتی قابل حمل هستند؛ البته نوعی دیگر از پمپ سمپاش دستی وجود دارد که به آن کتابی می‌گویند که همانند یک کوله پشتی به پشت فرد بسته شده و می‌تواند هم‌زمان که تلمبه می‌زند، با دست دیگر خود سمپاشی کند. در نوع شارژی، عملیات سمپاشی به صورت خودکار انجام می‌شود و در صورت تمام شدن شارژ، به صورت دستی قابل استفاده خواهد بود.

 • پمپ سمپاش پشت موتوری

سمپاش های پشت موتوری دو دسته لانسی و اتولایزر هستند. در نوع سمپاش های پشت موتوری اتولایزر سم درون مخزن  در اثر برخورد با جریان هوا به ذرات بسیار ریز تبدیل می شود. اجزای اصلی سمپاش های پشت موتوری یک بدنه، یک مخزن ، پمپ دوار، موتور احتراقی، دمنده، بند و پشتی ، شلنگ، افشانک و صافی و دسته سمپاشی می باشد.

این پمپ‌ها از یک مخزن و موتور که مخزن روی آن قرار می‌گیرد، تشکیل شده است. ظرفیت حجم مخزن‌ها بین 20 تا 30 لیتر است که در شرایط عادی می‌توان با آن، مساحتی بین 2 تا 3 هکتار را در یک روز سمپاشی کرد. پمپ سمپاش پشت موتوری خود به دسته لانسی و اتولایزر تقسیم می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی پمپ سمپاش این است که قطرات در مجاورت هوا به ذرات بسیار ریز در حدود 100 میکرون تبدیل می‌شود که باعث سمپاشی سطح بیشتری از زمین می‌شود.

 • پمپ سمپاش فرغونی

سمپاش های فرغونی به دلیل داشتن ارتفاع پاشش مناسب برای سمپاشی درختان با ارتفاع بلند در باغ های متوسط و بزرگ به کار برده می شوند.  سمپاش های فرغونی به دلیل داشتن دو چرخ بین درختان حرکت می کند.پرمصرف ترین این نوع سمپاش ،روبین می باشد. این نوع از سم پاش ها دو نوع برقی و بنزینی دارند که نوع بنزینی آن پرمصرف تر است.

پمپ سمپاش فرغونی، یکی از نمونه پمپ‌های است که به دلیل داشتن دو چرخ و ارتفاع مناسبی که دارد، برای سمپاشی درختان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه پمپ سمپاش فرغونی به خاطر ویژگی‌های خاص خود به راحتی می‌توان در باغ‌ها و بین درختان به کار برد و از این رو پرکاربردترین نوع مدل دستگاه برای باغداران است. این نوع دستگاه پمپ به دو دسته بنزینی و برقی تقسیم می‌شود که در حال حاضر نوع بنزینی آن بیشتر از همه مورد استفاده قرار می‌گیرد. حجم مخزن که پشت این نوع پمپ قرار می‌گیرد، چیزی بین 100 تا 200 لیتر است.

 • پمپ سمپاش زنبه ای

سمپاش های زنبه ای به دلیل حمل و نقل آسان برای مناطف با دسترسی سخت مثل کوهستان ها مناسب می باشد. این نوع سمپاش ها به راحتی بر روی مخزن و یا تانکر نصب می شوند. در مرغ داری ها و دامداری ها و فضای سبز و باغ ها قابل استفاده هستند.

پمپ سمپاش زنبه ای ساختار شبیه به فرغونی دارد؛ اما به دلیل ویژگی‌هایی منحصر به فردی که دارد، به راحتی می‌توان آن در مناطق کوهستانی و سمپاشی گیاهان آنجا مورد استفاده قرار داد. همچنین از این نوع پمپ‌ها می‌توان در زمین‌های کشاورزی و کشاورزی که مساحت‌های بزرگی دارند، مورد استفاده قرار داد. برای اینکه این نوع پمپ سمپاش روی یک مخزن با حجم حدود 100 تا 200 لیتر می‌توان نصب کرد که با این حجم، زمینی با مساحت بسیار بزرگی را مورد پوشش قرار خواهد گرفت.

 • پمپ سمپاش پشت تراکتوری

سمپاش های پشت تراکتوری دو دسته هستند: سوار شونده و کششی یا کشنده. این نوع سمپاش ها برای سمپاشی کلیه باغات و مزارع جهت پاشش کود های مایع استفاده می گردند. استفاده از سمپاش های پشت تراکتوری مزایای همچون افزایش سرعت سمپاشی ، هزینه کمتر، مصرف کمتر کود و سم  به دلیل عدم ریزش روی زمین و یکنواختی عملیات سمپاشی  می باشد.

این نوع پمپ سمپاش روی تراکتور و مخزن‌های بزرگی با ظرفیت 150 تا 500 لیتر نصب می‌شود. جنس مخزن‌های این نوع پمپ پلاستیکی یا فلزی ضد زنگ بوده و در نوع پلاستیکی به راحتی می‌توان حجم مایع باقیمانده را به خوبی مشاهده کرد و این بستگی به شرایط محیطی شما دارد که از کدام نوع جنس استفاده کنید.

از پمپ سمپاش پشت تراکتوری می‌توان برای سمپاشی زمین و باغ‌های با مساحت‌های بسیار بزرگ استفاده کرد. از آنجا که بیشتر زمین‌های کشاورزی در ایران، مساحت‌ها چند صد هکتاری دارند و انجام عملیات سمپاشی به صورت دستی زمان‌گیر خواهد بود، برای همین استفاده از تراکتورهای مخصوص می‌تواند علاوه بر سرعت بخشیدن به عملیات، باعث صرفه جویی در هزینه و همچنین کاهش اتلاف سم شود.

سمپاش پشت تراکتوری


سمپاش-پشت-تراکتوری

سمپاش پشت موتوری


سمپاش دستی و شارژی


سمپاش دستی و شارژی

سمپاش فرغونی


سمپاش فرغونی

لوازم باغبانی و کشاورزی چیست؟

وسایلی هستند که به منظور عملیات آماده سازی زمین جهت کشت محصول،برداشت محصول و بسته بندی آن مورد استفاده قرار میگیرد.استفاده از این ماشین آلات باعث سهولت انجام کار و همچنین سرعت عمل در انجام کارهای کشاورزی می گردد.این ماشین آلات شامل،شخم زن،چنگک،سمپاش،تجهیزات کِشت،ادوات کود دهی و بسته بندی می باشد. شرکت پایا گسترش نماینه فروش انواع تجهیزات و لوازم باغبانی و شکاورزی مانند لوازم باغبانی دیانا می باشد.لوازم باغبانی

لوازم باغبانی شامل چه چیزهایی هستند؟

 • چمن زن: برای کوتاه کردن چمن های منازل و مزارع
 • شمشاد زن: جهت چیدن شمشادهای کوچه و منزل
 • علف زن: جهت کوتاه کردن علف های هرز
 • اره برقی: برای برین شاخه و تنه درختان
 • تیلر
 • شاخه زن