شیرآلات جهت تنظیم دبی سیالات و قطع و وصل سیالات مورد استفاده قرار می گیرند. شیرآلات کاربردهای وسیعی  در صنایع مختلف از جمله صنعت تاسیسات که موتورخانه های گرمایشی نیز جزئی ازآن هستند می باشند. شیرآلاتی که در موتورخانه ها استفاده می شوند انواع مختلفی دارند. ازجمله شیر دروازه ای، شیر کف فلزی و شیرهای یک طرفه. این شیرهای در جنس های مختلفی مثل برنجی و چدنی و پلیمری و … هستند. شیرآلات برنجی دارای اتصالات دنده ای و شیرآلات چدنی دارای اتصالات فلنجی هستند که در سایزهای مختلف تولید می شوند.

سایز شیرآلات موتورخانه ها از 3/8 اینچ (شیرهای سماوری) تا سایز های بزرگتر (بر اساس ظرفیت موتورخانه) مورد استفاده قرار می گیرند. دسته بندی دیگر شیرآلات نیز بر اساس فشار کاری، دمای کاری و نوع سیال تعریف می شود. شیرآلات صنعتی از نظر جنس به انواع برنجی، چدنی، آلومینیومی، پلیمری و … تقسیم بندی می شوند. همچنین شیرآلات صنعتی با توجه به سایز و جنس از نظر نوع اتصال به انواع رزوه ای، جوشی، فلنچی، جوش پلاستیک نیز قابل دسته بندی هستند.

برای خرید شیرآلات و اتصالات تاسیساتی و صنعتی و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت انواع شیرآلات و اتصالات با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

برندهای مطرح شیرآلات و اتصالات

شیرآلات میراب