استفاده از پمپ برای تصفیه استخر به عنوان یکی از سیستم گردش آب استخر برای استخر ضروری می باشد، پمپ تصفیه استخر در واقع با سیرکوله کردن آب در استخر در طی باز های زمانی مختلف با توجه به نوع و کاربری استخر و پس از عبور از فیلتر شنی آب استخر شفاف و از راکد ماندن آب استخر جلوگیری میکند.

پمپ تصفیه استخر هایواتر HIWATER سری HW دارای بدنه ضد زنگ و مجهز به استرینر هستند که جنس آنها از فایبرگلاس مقاوم می باشد. پمپ تصفیه استخر هایواتر HIWATER سری HW با طراحی منحصر بفرد و تکنولوژی روز جهان، سطح صدای پایینی داشته که خود مزیتی جهت ایجاد محیطی آرام برای افراد می باشد. ۳- پمپ تصفیه استخر هایواتر HIWATER سری HW برای تصفیه استخر با آبدهی ۱۵ الی ۳۶ متر مکعب در ارتفاع ۱۰ متر موجود می باشد. ۴-از مزایای پمپ تصفیه استخر هایواتر HIWATER سری HW میتوان به صرفه جویی در میزان انرژی الکتریکی اشاره کرد که آن را از سایر پمپها متمایز می کند. ۵-پمپ تصفیه استخر هایواتر HIWATER سری HW تک فاز می باشد. ۶- در انتخاب نوع پمپ تصفیه استخرهایواتر، قدرت پمپ، حجم استخر، فاصله تا موتور خانه و نوع فیلتر شنی باید مورد توجه قرار گیرد.

پمپ تصفیه استخر

ویژگی های پمپ تصفیه استخر

بدنه ترموپلاستیکی مقاوم
عدم فرسایش در برابر کلر و عوامل خورنده موجود در آب
جهت سیرکوله آب استخر
دارای استرینر و برگ گیر سرخود
الکترموتور با درجه حفاظت محیطی IP55 و عایق حرارتی F
قابلیت کارکرد با آب دریا

دلایل اصطحلاک پمپ تصفیه استخر

1) عدم انتخاب صحیح پمپ تصفیه استخر
2) سیال تحت پمپاژ مایعی بجز آب باشد
3) کارکرد سیال بدون سیال و یا حجم کم سیال در پمپ تصفیه استخر
4) رعایت نکردن ارتفاع مکش مثبت بروی پمپ تصفیه استخر
5) دما و فشار کاری بیشتر از حد مجاز مندرج در کاتالوگ فنی
6) عدم نصب صحیح برقی و مکانیکی پمپ
7) نوسانات برقی و عدم نصب و عدم رعایت موارد حفاظتی در تابلو برق

الکتروپمپ در پمپ ها می بایست دارای چه راندمانی باشد؟

با توجه به اینکه تا سال 2009 از الکتروموتورهای رایج القایی کهاز قدرت 375 – 075 KW تولید می شوند استفاده می شوند در اروپا با هدف کاهش مصرف انرژی و الکتریکی و دی اکسید کربن در سال 2009 قانون کاهش مصرف این دو مورد به تصویب می رسد لذا با توجه به اینکه کارخانه های بزرگ تولید الکتروموتور مجبور می شوند که محصولات خود را با فناوری های جدید در جهت کاهش مصرف تولید کنندکه این فناوری به نام IE می باشدکه مختصر کلمه International Efficiency هست یا همان راندمان بین المللی.
از این رو الکتروموتورهای فوق با فناوری IE2 و IE3 شروع به تولید شد و لازم به ذکر است که کارخانجات صنعتی پمپ آب ونزو در تمامی محصولات خود از این نوع الکتروموتور استفاده می کند

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ تصفیه استخر
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو