پمپ آبنما وسیله‌ای است که باعث ایجاد جریان آب و به ویژه فواره در حوضچه‌ها، برکه‌ها یا آبنماهای سطح شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد. فواره‌هایی که شما در حوض‌های کوچک پاساژها یا پارک‌های سطح شهر مشاهده می‌کنید، همه آن‌ها به وسیله پمپ آبنما ایجاد می‌شود. پمپ آبنما کاربردهای مختلفی دارد و می‌توان از آن در حوض‌های کوچک و بزرگ خانگی، شهری و صنعتی به کار گرفته شود. اکثر پروانه و شفت این نوع پمپ‌ها از نوع سرامیک است و برای همین قابلیت انتقال آب‌های شور و شیرین دارد. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نماینده رسمی فروش پمپ آبنما برندهای مختلف در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید پمپ آبنما و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ آب نما با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

پمپ آبنما

انواع پمپ آبنما

در ظاهر شاید پمپ آبنما ساده به نظر برسد؛ اما انتخاب نوع پمپ آبنما مناسب نه تنها برداشتن ظاهر آبنما یا فواره تأثیر گذار است، بلکه بسته به اندازه حوض و نوع کاربری آن اهمیت دارد. پمپ آبنما به دو دسته کلی شناور و خطی تقسیم می‌شود که هرکدام دارای کاربردهای خانگی و غیر خانگی که بیشتر، تجاری و صنعتی هستند.

انتخاب نوع مناسب چنین پمپی اهمیت ویژه‌ای دارد. این پمپ‌ها باید بر اساس نوع هد و دبی و بسته به کاربرد مورد نظر انتخاب شوند تا در نهایت بتوانند شکل دلخواه آبنما را بدون هیچ مشکلی به وجود بیاورند. در این نوع پمپ‌ها، آب از کف حوض به درون فیلتر پمپ هدایت شده و سپس با استفاده از اعمال نیرو به دیگر بخش‌ها هدایت می‌شود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که پمپ آبنما را با نام تجاری پمپ و کفکش آبنما معرفی می‌شود و فقط کاربرد ایجاد فواره ندارد. فواره‌ها کوچک‌ترین کاربردی از این نوع پمپ‌ها هستند که امروزه شما در هر نقطه‌ای از سطح شهر به ویژه پارک‌ها مشاهده می‌کنید.

پمپ و کفکش آبنما به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • پمپ آب مخصوص آبنما، تخلیه چاه و استخر، آبیاری مزارع و باغات
 • انواع واترپمپ و کف کش آبنما خانگی
 • انواع کف کش 12 ولت و 220 ولت
 • انواع کف کش 24 ولت
 • پمپ آبنما شیشه‌ای و کوهسنگی و پمپ آکواریوم
 • انواع پمپ کم مصرف و بیصدا
 • انواع واتر پمپ کوچک و کم صدا
 • انواع کفکش و پمپ استیل، چدن و پلاستیکی
 • کفکش اسپیکو، تک توان، پنتاکس، پدرولو، استریم

پمپ آبنما خانگی

این نوع پمپ با هدهای 2، 4 و 6 متری مناسب استفاده برای آبنماهای خانگی همراه سرفواره و چراغ ال ای دی است. پمپ آبنما خانگی دارای انواع نازل و نور، ARN-32، ARN-52، ARN-72 و ARN-68 است. هرکدام از این نوع پمپ‌های آبنمای خانگی دارای جنس و ویژگی‌های مخصوص به خود است؛ اما در کاربرد کلی آن‌ها تفاوت آن‌چنانی وجود دارد.

کدام نوع پمپ آبنما را خریداری کنیم

انتخاب نوع پمپ آبنما برای مشتریان در مرحله اول کمی سخت به نظر می‌رسد. همان‌طور که در بالا نوشتیم، این پمپ‌ها به دو دسته کلی شناور و خطی تقسیم می‌شوند. تفاوت این دو نوع پمپ در نصب و نگهداری آن‌ها است.

پمپ‌های شناور مراحل نصب و نگهداری خیلی ساده‌ای دارند؛ اما تعمیر آن‌ها کاملاً تخصصی است و حتی ممکن است که در بعضی مواقع، قابل تعمیر نباشند. نصب پمپ‌های خطی سخت است، برای اینکه شما باید محفظه‌ای جداگانه و ضد آب برای آن‌ها تهیه کنید؛ اما تعمیر این نوع پمپ نسبت به شناور خیلی راحت است.

به هر حال این باز خود شما هستید که کدام نوع پمپ را خریداری کنید. در حال حاضر، پمپ‌های آبنمای زیادی وجود دارند که هزینه خیلی پایینی داشته؛ اما از آنجا که هیچ کیفیتی در ساخت آن‌ها رعایت نشده است؛ از این رو، شما باید هزینه زیادی را بابت تعمیر آن‌ها بپردازید. پمپ‌های باکیفیت، راندمان بالایی دارند و از این رو هزینه خرید آن‌ها هم نیز بالا است؛ اما این نوع پمپ‌ها برای شما واقعاً کار می‌کنند و به‌اصطلاح می‌توان گفت که مرگ ندارند. شما یک‌بار هزینه بالایی می‌پردازید؛ اما بعداً یک عمر از آن‌ها بدون هیچ‌گونه نگرانی بابت خراب شدن‌های پی در پی نخواهید داشت. پمپ آبنما شاید ظاهر به نظر برسد؛ اما باید توجه داشته باشید که همین وسیله به ظاهر ساده، اگر به درستی انتخاب نشود، می‌تواند شما را به دردسر زیادی بیاندازد.

در صورتی که قصد خرید پمپ آبنما دارید، اول باید هدف خود را از خرید چنین پمپ‌هایی تعیین کنید. بیشتر فروش این نوع پمپ‌ها در پاساژها برای ایجاد فواره یا استخر و برکه‌ها به منظور انتقال آب به تمامی بخش‌ها و جلوگیری از راکد ماندن آب است. به هرحال، توصیه می‌کنیم در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، حتماً با یک کارشناس باتجربه مشورت کنید. این نوع پمپ‌ها دارای انواع مدل‌های مختلفی هستند و انتخاب یک مدل نادرست می‌تواند به کارکرد سیستم شما آسیب برساند.

همچنین به هیچ وجه خودتان اقدام به نصب و تعمیر این نوع پمپ‌ها نکنید. پمپ آبنما دستگاه خیلی حساسی است و حتماً باید توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای و بر اساس زمان تعیین شده از قبل مورد سرویس قرار بگیرد. این مسئله برای شرکت‌ها یا مکان‌هایی که استفاده زیادی چنین پمپ‌هایی می‌کنند، بیشتر از همه باید مورد توجه قرار بگیرد.

چه نکاتی را در هنگام خرید پمپ آبنما رعایت کنیم؟

افرادی که برای خرید پمپ آبنما می‌آیند، این پمپ‌ها را برای فواره منزل یا مکان تجاری خود نیاز دارند یا اینکه از آن برای استخرها به منظور ایجاد گردش آب استفاده می‌کنند. در حالت کلی نکاتی وجود دارد که باید در هنگام خرید پمپ آبنما رعایت کنید:

 • شیرهای کنترل جریان آن باید در یک ردیف باشند.
 • فیلتر آن باید به صورت متحرک باشد تا به راحتی بتوان تمیز کرد. از آنجا که پمپ آبنما را در هر نوع آب تمیز و کثیف قابل استفاده است، برای همین فیلتر آن نسبت به بقیه پمپ خیلی زود کثیف می‌شود. از این رو، برای افزایش راندمان بالا و کاهش هزینه تعمیرهای اساسی، بهتر است که هرچند وقت یک‌بار اقدام به تمیز کردن فیلتر و دستگاه نمایید.
 • پایه‌های متحرکی داشته باشند.
 • آداپتور آبپاش و سرپاش داشته باشد.

برای خرید و دریافت هرگونه مشاوره در خصوص خرید پمپ آبنما با شرکت تماس بگیرید. مشاوران و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمامی پرسش­های شما در خصوص خرید این نوع پمپ­ها هستند تا شما بتوانید بهترین نوع را بر اساس کاربرد مورد نظر خود خریداری کنید.

Call Now Button