Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پمپ طبقاتی پمپ گریز از مرکزی می باشد که برای انتقال آب از یک چاه یا مخزن عمیق زیر زمینی طراحی شده اند . همچنین به عنوان یک پمپ زیر زمینی طبقاتی عمیق یا یک پمپ آب خطی شناخته شده اند. پمپ طبقاتی و پمپ های شناور از انواع اصلی پمپ ها می باشند. در حالی که پمپ های شناور دارای یک موتور می باشد که این موتور در زیر پمپ و در زیر آب قرار گرفته است، پمپ طبقاتی دارای موتوری می باشد که در بالای زمین قرار گرفته است و از طریق یک میله طبقاتی بلند به پروانه ها که در پایین پمپ هستند، متصل می شود. شرکت پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) نمایندگی فروش انواع پمپ طبقاتی در تهران و شهرستان ها می باشد.

برای خرید پمپ طبقاتی و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ طبقاتی با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید.

 

فروش برندهای پمپ طبقاتی افقی و عمودی

DAB
داب ایتالیا
ابارا
ابارا ایتالیا
پنتاکس ایتالیا
گراندفوس
گراندفوس دانمارک
WILO
ویلو آلمان
استریم
استریم چین
لوارا
لوارا ایتالیا
سائر ایتالیا
KSB آلمان
اسپرونی
اسپرونی ایتالیا
پمپیران
پمپیران
پدرولا
پدرولا ایتالیا
کالپدا ایتالیا
لئو
لئو چین

پمپ های طبقاتی چطور کار می کنند ؟

پمپ طبقاتی معمولاً توسط یک موتور الکترونیکی AC  یا یک موتور دیزل  که در سمت راست آن قرار گرفته ، کار می کند . پمپ طبقاتی حداقل شامل یک پروانه گردان است که به یک میله متصل شده و آب چاه را به یک پوشش دیافراگم به نام کاسه می رساند. این پمپ های چند تایی از پروانه های چندتایی از یک میله استفاده می کنند تا فشار بیشتری ایجاد کنند که این فشار برای چاه های عمیق تر یا پر فشار تر در سطح زمین لازم می باشد .

پمپ آب طبقاتی زمانی که آب از طریق یک دستگاه زاویه ایی به نام دستگاه مکش  وارد قسمت پایین پمپ می شود ، شروع به کار می کند. وقتی آب به اولین بخش پروانه می رسد، سرعت آن افزایش پیدا می کند. سپس آب بلافاصله وارد کاسه دیافراگم در بالای پروانه می شود . در اینجا این انرژی با سرعتی زیاد به فشار بالا تبدیل می شود. کاسه همچنین مایع را به پروانه بعدی که بلافاصله بالای کاسه قرار دارد هدایت می کند و این روند در تمام مراحل پمپ طبقاتی ادامه پیدا می کند .

وقتی آب از آخرین کاسه عبور کرد، از طریق یک لوله ستونی طبقاتی بلند عبور می کند و از حفره چاه به سطح زمین می رود. محور چرخش در داخل این ستون در فواصل 3 تا 5 سانتی در آسترهای فلزی قرار گرفته که در داخل ستون نصب شده است و به خاطر آبی که از روی آن می گذرد، به حرکت در می آید. در سطح سرپوش دستگاه تخلیه پمپ قرار دارد که جریان آب را به طرف لوله تخلیه تغییر می دهد. یک موتور AC پرفشار طبقاتی در قسمت بالای لوله تخلیه نصب می شود.

کاربردهای پمپ طبقاتی

  • آبرسانی و تقویت فشار
  • سیستم های اطفاء حریق
  • تغذیه بویلر
  • سیستم های سیرکولاسیون آب خنک
  • سیستم های شستوشو و آب پاشی
  • مهندسی پروسس
  • سیستم های سیرکولاسیون صنعتی

پمپ طبقاتی برای چاه کشاورزی

پمپ طبقاتی عمدتاً در جاهایی استفاده می شوند که پمپ شناور در آنجا قابل استفاده نمی باشد زیرا جریان آب بالاتر از محدوده این پمپ ها می باشد یا این که شخصی که از این پمپ ها استفاده می کند ، ترجیح می دهد  یک موتور معمولی در بالای پمپ وجود داشته باشد. پمپ طبقاتی معمولاً در چاه هایی استفاده می شود که برای آبیاری و کشاورزی یا چمن زنی به کار می روند یا این که برای تامین آب شهرداری هایی استفاده می شوند که متکی به آبهای سطحی می باشند. پمپ آب طبقاتی همچنین برای تهیه و تولید گیاهان صنعتی استفاده می شود

پمپ طبقاتی برای فاضلاب صنعتی

شرکت پمپیران پمپ های طبقاتی اش را برای استفاده از مواد جامد در زمینه آب، مواد صنعتی، کنترل جریان آب ، برنامه های شهری و تامین آب تولید می کند . اندازه این کاسه ها 12 تا 40 اینچ است و ظرفیت آن در حدود 1500 تا 20000 گالون در هر دقیقه می باشد . بخش های استاندارد دارای لوله های تخلیه چدنی ، ستون های فولادی ، لوله ها و کاسه های فولادی ضد زنگ ، لوله های آلیاژ فولادی و کاسه های برنز چدنی مجهز می باشند .

خاموش کردن آتش

پمپ طبقاتی که برای خاموش کردن آتش باشد، بر طبق آخرین طراحی و فن آوری مهندسی برای خاموش کردن آتش ساخته شده است. در این پمپ های طبقاتی از لوله های تخلیه چدنی استاندارد و ستون های فولادی ، لوله های تخلیه استیل ضد زنگ ، لوله های آلیاژ فولادی و کاسه های برنز چدنی مجهز استفاده شده است. شدت جریان آب در آن 500 تا 5000 گالون در هر دقیقه با فشار 350 ضربه در هر دور می باشد.

شرکت پمپیران، پمپ طبقاتی را برای بازارهای صنعتی، شهری، آبیاری و خدمات آتش نشانی تولید می کند. پمپ طبقاتی مدل می تواند 60000 گالون آب  را در هر دقیقه به گردش در آورد و تا 2500 فوت تخلیه داشته باشد. این محصول با کاسه های ریخته گری و پروانه های آلمینیومی برنز موجود می باشد . پمپ طبقاتی HQ همچنین می تواند تا 60000 گالون در هر دقیقه را به گردش درآورد و برای اپلیکشن های آبی مختلف مانند ترکیبات هیدروکربنی و فرآیندهای شیمیایی مناسب است. شرکت پمپیران همچنین یک پمپ طبقاتی برای خاموش کردن آتش برای ساختمان های تجاری و بلند ، نیرو گاهها تولید می کند. این پمپ های طبقاتی با توجه به نیاز مشتری به تعداد و اندازه های مختلف ساخته می شوند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ طبقاتی
Author Rating
41star1star1star1stargray
بستن منو