Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

پمپ سمپاش چیست ؟ (Sprayer) به منظور انجام عملیات سمپاشی و صرفه جویی در مصرف سموم و تسریع در عملیات سمپاشی از این پمپ سمپاش استفاده می گردد. و همچنین اینکه این دستگاه سموم را اسپری می نمای. گلخانه ها و باغ های کوچکد . باعث مصرف بهینه و موضعی عملیات پاشش می گردد. پمپ سمپاش از لحاظ عملکرد و کاربرد افراد و اماکن و مشاغل مختلف در گونه های مختلف طراحی و تولید گردیده است که به طور کلی و با توجه به مصارف عمومی به بخش های زیر تقسیم می گردند.

انواع پمپ سمپاش

  • پمپ سمپاش دستی و شارژی 

 این نوع سمپاش معمولا در مصارف خانگی، گلخانه ها و باغ های نسبتا کوچک قابل استفاده هستند. سمپاش کتابی نوعی سمپاش دستی است به صورت کوله پشتی قرار می گیرد و فرد مصرف کننده در حین کار با یک دست تلمبه می زند و با دست دیگر سمپاشی می کند. سم پاش کتابی برای سمپاشی مزارع و باغچه ها استفاده می شوند. نوع دیگر آن سمپاش های کوله ای یا شارژی هستند. بهترین نکته در مورد این سمپاش ها این است که اگر شارژ آنها تمام شد قابل استفاده بصورت دستی نیز هستند.
  • پمپ سمپاش پشت موتوری 

 سمپاش های پشت موتوری دو دسته لانسی و اتولایزر هستند. در نوع سمپاش های پشت موتوری اتولایزر سم درون مخزن  در اثر برخورد با جریان هوا به ذرات بسیار ریز تبدیل می شود. اجزای اصلی سمپاش های پشت موتوری یک بدنه، یک مخزن ، پمپ دوار، موتور احتراقی، دمنده، بند و پشتی ، شلنگ، افشانک و صافی و دسته سمپاشی می باشد.
  • پمپ سمپاش فرغونی

 سمپاش های فرغونی به دلیل داشتن ارتفاع پاشش مناسب برای سمپاشی درختان با ارتفاع بلند در باغ های متوسط و بزرگ به کار برده می شوند.  سمپاش های فرغونی به دلیل داشتن دو چرخ بین درختان حرکت می کند.پرمصرف ترین این نوع سمپاش ،روبین می باشد. این نوع از سم پاش ها دو نوع برقی و بنزینی دارند که نوع بنزینی آن پرمصرف تر است.
  • پمپ سمپاش زنبه ای

 سمپاش های زنبه ای به دلیل حمل و نقل آسان برای مناطف با دسترسی سخت مثل کوهستان ها مناسب می باشد. این نوع سمپاش ها به راحتی بر روی مخزن و یا تانکر نصب می شوند. در مرغ داری ها و دامداری ها و فضای سبز و باغ ها قابل استفاده هستند.
  • پمپ سمپاش پشت تراکتوری

 سمپاش های پشت تراکتوری دو دسته هستند: سوار شونده و کششی یا کشنده. این نوع سمپاش ها برای سمپاشی کلیه باغات و مزارع جهت پاشش کود های مایع استفاده می گردند. استفاده از سمپاش های پشت تراکتوری مزایای همچون افزایش سرعت سمپاشی ، هزینه کمتر، مصرف کمتر کود و سم  به دلیل عدم ریزش روی زمین و یکنواختی عملیات سمپاشی  می باشد.
سمپاش پشت تراکتوری
سمپاش پشت تراکتوری
پمپ سمپاش پشت موتوری
سمپاش پشت موتوری
سمپاش دستی و شارژی
سمپاش فرغونی
سمپاش فرغونی

لوازم باغبانی و کشاورزی چیست؟

وسایلی هستند که به منظور عملیات آماده سازی زمین جهت کشت محصول،برداشت محصول و بسته بندی آن مورد استفاده قرار میگیرد.استفاده از این ماشین آلات باعث سهولت انجام کار و همچنین سرعت عمل در انجام کارهای کشاورزی می گردد.این ماشین آلات شامل،شخم زن،چنگک،سمپاش،تجهیزات کِشت،ادوات کود دهی و بسته بندی می باشد. شرکت پایا گسترش نماینه فروش انواع تجهیزات و لوازم باغبانی و شکاورزی مانند لوازم باغبانی دیانا می باشد.
لوازم باغبانی

لوازم باغبانی شامل چه چیزهایی هستند؟

1) چمن زن: برای کوتاه کردن چمن های منازل و مزارع
2) شمشاد زن: جهت چیدن شمشادهای کوچه و منزل
3) علف زن: جهت کوتاه کردن علف های هرز
4) اره برقی: برای برین شاخه و تنه درختان
5) تیلر
6) برگ روب
7) شاخه زن

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
پمپ سم پاش
Author Rating
51star1star1star1star1star
بستن منو