Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

شما چقدر با لوازم جانبی پمپ آب آشنا هستید؟ آیا وقتی که دستگاه پمپ شما آسیب می‌بیند و نیاز به یک قطعه جانبی پمپ آب داشته باشد، می‌توانید آن را تشخیص دهید و خودتان تجهیزات جانبی پمپ آب یا لوازم یدکی پمپ آب را خریداری کنید؟ مسلماً جواب شما صد درصد مثبت نیست و هر چقدر هم که تجربه و شناخت داشته باشید، باز هم نکاتی وجود دارد که فقط متخصصان با آن آشنا هستند. در واقع باید گفت که لوازم جانبی پمپ بیشتر از خود دستگاه اهمیت دارد. بارها پیش آمده است که به خاطر یک اشتباه کوچک در قرار دادن یک قطعه نامناسب، دستگاه آسیب جدی دیده است و متحمل ضرر بسیاری شده‌اید.

لوازم  و تجهیزات جانبی پمپ

یکی از دغدغه‌های اصلی مردم در هنگام تعمیر این دستگاه، شناخت لوازم جانبی پمپ بوده است. متأسفانه نداشتن آشنایی و اقدام خودسرانه در تعمیرات دستگاه و تعویض قطعات، در بعضی مواقع باعث آسیب دیدن جدی دستگاه شده است. برای همین آشنایی و شناخت لوازم جانبی پمپ در هنگام خرید، یکی از الزامات است و هر کسی باید حداقل دانش در این خصوص داشته باشد.

معرفی لوازم جانبی پمپ

۱. فلوتر

یکی از ابزارهای محافظ پمپ برای کنترل سطح مایعات به کار می رود. حتماً بسیاری از شما ابزاری شبیه به فلوتر را در کولر یا دیگر وسیله های بزرگ شبیه به آن را مشاهده کرده اید. فلوتر در مواقعی که آب سطح پمپ به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد یا اینکه جریان آب قطع می‌شود, جریان برق سیستم را به صورت کامل قطع می‌کند و مانع از ادامه روند جریان کار می شود.

فلوتر مکانیکی و الکترونیکی دو نمونه از لوازم جانبی پمپ هستند که در برای کنترل جریان سطح دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

۲. شلنگ

این لوازم جانبی پمپ را که به عنوان شلنگ پمپ منبع تحت فشار معرفی می کنند, برای انتقال آب از پمپ به منابع دیگر استفاده می‌شود که دارای طول و جنس به ترتیب ۸۰ تا ۱۰۰ متر و گالوانیزه است. مقاومت و انعطاف پذیری بالا دو ویژگی هستند که شلنگ های پمپ باید داشته باشند.

۳. مانومتر آنالوگ

دستگاهی است که برای اندازه‌گیری فشار گاز محبوس درون یک محفظه مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین قسمت برای اندازه‌گیری لوله برودون است که به دارای شکل بیضی گونه و با یک طرف مسدود و یک طرف متصل به دستگاه برای اندازه‌گیری است. البته این لوازم جانبی پمپ آب شکل‌های مختلفی دارد که بسته به کاربرد آن مورد استفاده قرار می گیرد.

۴. کلید پرشر

از انواع لوازم جانبی پمپ آب است که برای تنظیم فشار مخازن یا جلوگیری از هر گونه نوسان فشار مورد استفاده قرار می گیرد. کلیدهای پرشر انواع مختلفی دارند که بسته به کاربرد و هدف تأسیسات کار در دستگاه استفاده خواهند شد.

۵. سیل مکانیکی

از ایمن ترین لوازم جانبی پمپ آب است که برای جلوگیری از هر گونه نشت مایع و جامد و گاز از دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. سیل مکانیکی فنر موجی و آکارئونی و یک فنره و چند نفره از نمونه سیل های موجود در بازار هستند. مهم‌ترین نکته اینکه سیل مکانیکی نباید در محیط خشک کار کند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
لوازم جانبی پمپ آب
Author Rating
41star1star1star1stargray
بستن منو